banner84

Dünya Hedef Şampiyonası Alanya'da

2019 Paragliding Dünya Hedef Şampiyonası Alanya'da yapılacak. 19-21 nisan tarihlerinde Kleopatra plajında yapılacak olan yarışmaya 28 ülkeden 200'e yakın sporcu katılacak. Şampiyona ile Alanya'da 'Yamaç Paraşütü'nün de yapılabildiği tüm dünyaya duyurulacak. 

Dünya Hedef Şampiyonası Alanya'da

Ercan YILDIRIM

Doğa sporlarının tanıtımı ve yaygınlaştırılması kapsamında yapılan çalışmalar sonucu Alanya'ya kazandırılan ve Alanya'nın tanıtımına büyük katkı sağlaması beklenene yarışma 3 gün sürecek. Uçuş için Hıdırellez tepesinden çıkış yapacak olan yarışmacılar yaklaşık 20 dakika havada kaldıktan sonra sahildeki hedefe inecek. Organizasyon ücretsiz ve herkese açık olacak.Bir yandan yarışma heyecanı yaşayan pilotlar diğer yandan Alanya'nın eşsiz manzarasını izleme şansı yakalayacak. Alanya Belediyesi'nin yanı sıra, Alanya Tanıtım Vakfı (ALTAV), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) tarafından desteklenen organizasyon aynı zamanda Alanya yamaç paraşütü turizmine de tanıtım adına büyük katkı sağlayacak. Kleopatra Plajında 22 numaralı büfenin yanında yapılacak olan organizasyon süresince pilotlar gün boyu uçuş gerçekleştirecek.

ULU 'HERKESİ DAVET EDİYORUZ'

Organizasyon sorumlusu ve aynı zamanda yamaç paraşütü eğitmeni olan Ergun Ulu, organizasyonun önemine dikkat çekerek 'Bu organizasyonun Alanya'nın yamaç paraşütü ve turizmine büyük ivme kazandıracağına inanıyoruz. Yarışma süresince Alanya semalarında paraşütten çiçek açacak. Dünyanın birçok yerinde sporcular burada olacak, herkesi 19-21 Nisan’da bu büyük organizasyonu izlemeye davet ediyoruz' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107