banner84

Erol Bulut daha kaç transfer yapacaklarını açıkladı

Yeni sezon hazırlıklarına evinde girdiği kampla devam eden Alanyaspor’un yeni Teknik Direktörü Erol Bulut hazırlıkları değerlendirdi. Bulut, “Yapacağımız 2-3 transfer daha olacak. Onlar da en kısa sürede aramıza kattığımızda iyi bir çalışma olacak” dedi.

Erol Bulut daha kaç transfer yapacaklarını açıkladı

Engin ANAK

Turuncu yeşillilerin Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesislerinde devam eden 1’inci etap kampını değerlendiren Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, ortamın güzel olduğunu, tek sıkıntının havanın sıcak olması olduğunu söyledi. Teknik Direktör Bulut, “Sadece hava sıcak biraz, futbolcuları yoruyor ama biz de Alanya’ya alışıyoruz ama önemli olan futbolcular burada bulunuyor. 4 futbolcumuz sonradan burada olacak. Antrenmanlarımız 1 Temmuz itibariyle başladık ve yoğun geçiyor. Her şeyin üzerine koymamaya çalışıyoruz. Biraz taktiksel çalıştık. Hafta sonu Almanya’da bir hazırlık maçımız olacak. Oradaki maç sonrası gelip Bolu kampına gireceğiz.

TRANSFER TEŞEKKÜRÜ

Transfer çalışmalarının da devam ettiğini belirten Bulut, “Yaptığımız transferler var. Gelmeden önce yapılan transferler vardı, gelişimizden sonra gelen transferlerimiz oldu. Bu konuda başkanımıza, yönetim kuruluna ve transfer komitesine teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten büyük kulüp çizgisinde hareket ediyorlar ve davranıyorlar. Transferleri en hızlı şekilde yetiştirmeye çalışıyorlar. Bunun olumlu tarafı erken gelen futbolcunun uyum ve alışma süreci kısa sürüyor. İnşallah yeni gelen arkadaşlarımız da en kısa sürede takıma uyum sağlayarak katkı sağlayacaktır.

“GİTMEK İSTEYEN FUTBOLCUNUN YOLUNU KAPATMAYACAKSIN”

Basında Alanyaspor’un Arjantinli orta saha oyuncusu Lucas Villafanez’in Meksika Ligi ekiplerinden Monarcas Marelia ile anlaştığı şeklinde çıkan haberlerin sorulması üzerine cevap veren Erol Bulut, “Daha önce de bir teklif vardı, gitme isteği de vardı. Gitmek isteyen futbolcunun yolunu kapatmayacaksın. Kulübün menfaatleri doğrultusunda arkadaşımız bizden ayrılmış bulunacak. Aynı zamanda Ufuk Ceylan daha fazla oynamak istediğini söyledi. O yüzden birinci dönem kampa katılmadılar” diye konuştu. 

“2-3 TRANSFER DAHA OLACAK”

Bir gazetecinin, ‘Diğer takımların transferlerini nasıl buluyorsunuz?’ sorusunu yanıtlayan Bulut, “Diğer takımlar bizi ilgilendirmiyor. Bizlerin ne yaptığı önemli. Şu ana kadar iyi işler yaptık. Yönetim ve takım arkadaşlarımız çabuk hareket ediyor. Yapacağımız 2-3 transfer daha olacak. Onlar da en kısa sürede aramıza kattığımızda iyi bir çalışma olacak. Zaten önümüzde 5 hafta bir süre daha var. Hem Topuk Yaylası kampı, hem de Avusturya kampının önemli geçeceğini düşünüyorum” cevabını verdi.

HEDEFTE KUPADA VAR

Yeni sezondaki hedeflerini de açıklayan Bulut şöyle dedi: “Hedef her zaman olmalı, ben de hedefi olan bir teknik direktörüm. Burada da bir hedefimiz var. O da olmazsa gelip başlamazdık. Burada hedefimiz geçen yıl ligi 9’uncu sırada bitiren Alanyaspor'da daha iyisini yapabilmek ama mümkünse üst sıralarda yer alabilmek. Aynı zamanda kupalarda da gidebileceğimiz kadar gitmek. Sonunda ne elde edeceğimiz hep birlikte göreceğiz”

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 16:32
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107