banner84

Fenerbahçe'den beklemiyorduk

Geçtiğimiz Pazartesi günü Alanya'da oynanan Alanyaspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan kural ihlali olayı ile ilgili TFF'ye başvuran sarı lacivertli ekibin ardından Alanyaspor da bir duyuru yayınladı.

Fenerbahçe'den beklemiyorduk

Burcu MUTLU

Süper Lig Cemil Usta Sezonu 4'üncü haftasında Aytemiz Alanyaspor evinde Fenerbahçe'yi ağırladı. Maç sonrası Fenerbahçe cephesi 'Alanyaspor'un 1'inci ve 2'nci golünde kural hatası var' çıkışı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu'na itiraz etti. TFF'ye yapılan itirazın ardından Alanyaspor cephesinden de karşı cevap geldi. Fenerbahçe'den böyle bir hamlenin beklenmediğinin belirtildiği açıklamada, "Bahçeşehir Okulları Stadyumu'nda 16 Eylül 2019 tarihinde yaşananlar Türk spor kamuoyu tarafından göz ucuyla değil, olanca açıklığıyla takip edilmiştir. Bu konu hakkında şu ana kadar açıklama yapmamamızın sebebi, Türk futbolunun asırlık çınarı Fenerbahçe Spor Kulübü’nün böyle bir başvuru yapacağına ihtimal vermememizden kaynaklanmaktaydı. Maçtan sonra tüm spor otoritelerinin ortak kanaati bahse konu iki golün de futbol oyun kuralları dahilinde ve tertemiz olduğu yönündeydi. Bu sürecin sonunda Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Merkez Hakem Kurulu Başkanı sayın Zekeriya Alp'in de maç sonu açıkladığı üzere, herhangi bir kural hatası bulunmadığı yönünde karar vereceğine inancımız tamdır" denildi. 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 20:02
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
OKTAY ARSLAN
OKTAY ARSLAN - 2 yıl Önce

Hazmedilemeyen yenilgiye kılıf aranmaktadır. Bütçesi Alanyasporun en az On katı olan Fenerbahçe Maşa başı oyunlarına başvurmuştur. Çok ayıp hemde çoook.

SIRADAKİ HABER

banner107