banner84

Gazeteciler inanıyor

Kanal A televizyonu'nda yeni yayın dönemine başlayan Maremont Basın Tribünü'ne konuk olan Alanyalı gazeteciler, Alanyaspor'un Süper Lig'de kalıcı bir takım olacağını söylediler.

Gazeteciler inanıyor
Alanya Televizyonlarının en uzun süre yayınlanan Tv programlarının başında gelen Basın Tribünü, yeni yayın dönemine Kanal A Televizyonu'nda Maremont Basın Tribünü olarak başladı. Yayın hayatında 11 yılı deviren Basın Tribünü, 12. sezonun ilk canlı yayınını Salı akşamı gazetecilerin katıldığı programla gerçekleştirdi. Ercan Yıldırım'ın hazırlayıp sunduğuprograma gazeteciler, Teoman Eriş, Engin Anak, Cemali Aygır, Mustafa Kurt ve Berker Pakna katıldı. 

"SOSYAL MEDYADA HAKSIZ ELEŞTİRİLER VAR"
Stüdyodan canlı yayınlanan programda, Alanyaspor'un lig hazırlıkları ve kamp süreci, transferleri, taraftarlar, Oba stadının son durumu ve Alanyaspor'un Cumartesi günü oynayacağı Beşiktaş karşılaşması konuşuldu. Alanyaspor'u en uzun süre takip eden gazetecilerden Teoman Eriş, kamp sürecinde oynanan hazırlık maçlarının takıma uyum süreci olduğunu ve bu maçların turuncu yeşilli takımın gerçek gücünü yansıtmadığını söyledi. Eriş ayrıca, sosyal medyada Alanyaspor'a bilinçsizce ve haksızca yapılan ağır eleştirilere tepki gösterdi. 

"ALANYASPOR SÜPER LİG'DE KALICI OLUR"
Programda gazeteciler, Alanyaspor'un Spor Toto Süper lig'de kalıcı olacağı yönünde görüş belirttiler. Alanyaspor'un kendi sahasında rakip tanımadığını ve geçmişte bunun örneklerini gördüğünü söyleyen Cemali Aygır, "Alanyaspor kendi sahasında her zaman zor rakip olmuştur. Ben Süper lig'de de bunun devam edeceğini ve kendi sahasında başarılı olacağını düşünüyorum. Alanyaspor, Süper Lig'de uzun süre kalacaktır. Ayrıca, her zaman ligin ilk maçlarında süpriz sonuçlar olur. Alanyaspor, Beşiktaş'a süpriz yaşatabilir" dedi. 

"ŞEHİR TAKIMINA SAHİP ÇIKMALI"
Engin Anak ise, şehrin Alanyaspor'a sahip çıkmadığını yeterli ilginin gösterilmediğini söyledi. Süper lig'e kadar gelen bu başarının yönetimin başarısı olduğunu söyleyen Anak, "artık Süper Lig'deyiz artık ötesi yok. Eğer Alanya'nın tanıtımını yapmak istiyorsak, bunu kullanmalıyız" şeklinde konuştu. 

"SABIRLI OLMALIYIZ"
Alanyaspor'un Süper Lig'de başarılı olacağına inandığını söyleyen Berker Pakna, "lig'deki ilk golü Abdoulaye Ba'nın atacağını iddia etti. Mustafa Kurt ise, "hazırlık maçlarında alınan sonuçlara bakıp aldanmayalım. Takımın yeni bir ekip olduğunu unutmayalım. gerçek gücünü görmek için sabırlı olmalıyız. bekleyip göreceğiz" dedi.

HER SALI KANAL A'DA
Maremont Basın Tribünü Programında, Alanyaspor'un süper lig serüveni, BAL Ligine hedefleyen Kestelspor ve Gazipaşa Belediyespor, liglerde mücadele eden Alanya Belediyespor'un erkek voleybol ve kadın basketbol takımları ile Amatör branşlar zaman zaman konu edilecek. Ercan Yıldırım'ın hazırlayıp sunacağı ve Haydar Durusoy'un yorumcu olarak katılacağı program, Salı akşamları Kanal A'da ekranlara gelecek. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107