banner84

Gazipaşa tarihinde bir ilk

Antalya'nın en doğusundaki Alanya'nın en yakın komşusu Gazipaşa, sporda bir ilki başardı. Voleybol Federasyonu tarafından 2.Lig'e davet edilen Kahyalar Spor Kulübü ile Gazipaşa tarihinde ilk kez il dışında temsil edilecek.

Gazipaşa tarihinde bir ilk

Ercan YILDIRIM
2. LİG'E DAVET EDİLDİ
Kahyalar Spor Kulübü, ilk kez katıldığı Voleybol Erkekler Bölgesel Ligi'nde başarılı bir sezon geçirdi. 2017 yılında kurulan çiçeği burnunda spor kulübü olan Kahyalar Spor Kulübü, ilk kez katıldığı bölgesel ligde, Gazipaşa ve Alanyalı genç oyunculardan oluşan bir kadro ile mücadele etti. Sezonu grubunda 2. olarak tamamlayan Kahyalar Spor Kulübü, en başarılı 2. takım olarak federasyon tarafından 2. Lig'e davet edildi. Bu davet Gazipaşa'nın spor tarihinde bir ilk olurken, salon sporlarında ilk kez Türkiye çapında bir ligde temsil edilme şansı yakaladı. 

KATILIM İÇİN SON GÜNLER
Gazipaşa, ilçenin tanıtımı için büyük bir fırsat yakaladı. Ancak Gazipaşa'nın bu fırsatı değerlendirebilmesi için Voleybol Federasyonu'na lige katılım başvurusu yapması ve katılım ücreti olan dokuz bin lirayı federasyon hesabına yatırması gerekiyor. Gazipaşa, yakaladığı bu büyük fırsatı değerlendirip değerlendiremeyeceği ve ilçenin idarecileri Belediye Başkanı, Kaymakam ve oda başkanlarının bu konuda ne yapacakları ,Gazipaşalı sporseverler tarafından merakla bekleniyor.

GAZİPAŞA'NIN GURURU OLDULAR
Kahyalar Spor Kulübü Başkanı Olgun Akın, lige davet edilmekten dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi. Ligin en az bütçeli takımı olduklarını ifade eden Akın, "Biz kadromuzu bölgemizdeki gençlerden kurduk. Şampiyonluk için yüksek bütçeli takımlara karşı mücade etmemize rağmen en başarılı 2. takım olduk. Bu başarıyla 2. Lig'e davet edildik. Gelecek sezon Gazipaşa'mızı ligde görmeyi umuyoruz. Bunu çok istiyoruz" dedi. 

BU FIRSAT KAÇMAZ
Gazipaşa'nın gelişmekte olan bir şehir olduğunu hatırlatan Akın, "Gazipaşa amatör futbola ayırdığı bütçenin çok çok altında bir bütçe ile voleybolda güçlü kadro kurabilir. Gazipaşamız, havaalanının hizmete girmesinden sonra gelişmesi hız kazandı. Büyüyen ve gelişen bir şehiriz artık.  İlçemizi Türkiye'de tanıtmalıyız. Tanıtıma voleybolda lige katılarak başlayabiliriz. Lige katılarak hem şehrimizi tanıtır hemde ilçemizdeki gençleri spora teşvik edebiliriz. Aynı zamanda insanlarımız hafta sonları bir spor müsabakası izleme fırsatı yakalar. Lütfen, gelin takımımıza sahip çıkın bu fırsatı kaçırmayalım. İsterseniz takımın lige katılma hakkını Gazipaşa Belediyespor'a vereyim. Yeter ki lige katılalım bu fırsatı kaçırmayalım" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107