banner129

'GEREKEN YAPILDI' DERKEN?

Ercan Yıldırım Alanya Kestelspor'un basın sözcüsü Turgut Alper, Adıyaman 1954 Spor maçını yöneten hakem Erhan Kaya'ya yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. Turgut Alper, Adıyamanlı yöneticilerin, "Bu maçı mutlaka almamız lazım. Gereken yapıldı" sözlerinin her şeyi açıkladığını söyledi.

'GEREKEN YAPILDI' DERKEN?

Mislicom 3.Lig 4. Grup'ta 19. haftada Alanya Kestelspor,  ile Adıyaman 1954 spor arasında Milli Egemenlik Stadında oynanan karşılaşmaya hakem kararları damga vurdu. Hatay bölgesi klasman hakemi Erhan Kaya'nın kararlarına Kestelspor cephesi büyük tepki gösterdi. Maçın ilk yarısında bütün takdir haklarında yanlış bir tutum sergilediği gerekçesiyle ve Adıyaman lehine verilen penaltı kararının uydurma olduğunu ve atılan golde de açık ofsayt olduğunu iddia eden Kestelspor basın sözcüsü yazılı bir açıklama ile maçı yöneten hakemlere tepki gösterdi. 

Alanya Kestelspor basın sözcüsü Turgut Alper'in açıklaması şöyle: 

"Çarşamba günü oynanan maçta hakem rezaleti yaşadık. 16 yıllık spor yöneticiliği hayatımda böyle bir hakem rezaleti görmedim. Futbolcularımıza çelme takılıyor oyuncumuz havada parende atarak yere düşüyor, hakem faul vermiyor. Ama bizim futbolcularımız rakip takımın oyuncularına dokunduğu zaman faul düdüğü çalıyor. Çok açık şekilde iki metre ofsayttan gelen golü verdi. Üstelik bütün oyuncularımız açık ofsayt nedeniyle durduğu halde. Haksız bir de penaltı verdi. Bu penaltıyı kurtardık. Dahası sarı kartı yanlış kişiye gösterdi. Döndü başka bir oyuncumuza ikinci sarı karttan kırmızı kart gösterdi ve oyundan attı. Yada şöyle anlatayım, iki oyuncu kafa topuna çıktı. Adıyamansporlu oyuncu bizim oyuncumuza kafa attı. Ancak onun kafası kanayınca daha 34. dakikada kartı bizim oyuncuya çıkardı. Bir golümüzü de iptal etti. Ona da eyvallah ama korner köşesine yakın yerde bizim oyuncumuz çalım atıp rakibi geçtiği anda Adıyamansporlu oyuncu çelme takıyor. Gözünün önünde 3 metre ötesinde yapılan bu faule devam bir şey yok diyor. Bu maçta görev yapan hakemlerin iyi niyetli olmadıklarını düşünüyorum. Zaten Adıyaman maçına Hatay'dan hakem verilmesi bir soru işaretiydi. Biz bu durumu daha önceki maçlarımızda da yaşadık." 

"Temsilci bile yan tarafımızda oturduğu yerde; 'Ya bu nasıl hakemlik yapmış' diye söylendi. Artı yan tribünde oturan misafirlerimiz Adıyamansporlu yöneticiler, "Bu maçı mutlaka almamız lazım. Gereken yapıldı" gibi söylemlerini işittik. Bu söylemler beni çıldırttı. Takımımız çok iyi oynadı. İyi hazırlanmıştık. Oyuncularımızın, teknik ekimizin emeği var. Hakem bütün emeklerimize yazık etti. Rakibimiz oynayıp bileğinin hakkıyla kazansa buna eyvallah deriz. Tebrik ederiz. Ancak sahadaki hakem kararları stadtaki Adıyamansporlular hariç herkesi çıldırttı. Hayatımda gördüğüm en kötü hakemdi diyebilirim. Olan bizim iki puanımıza oldu. Temsilci raporuyla hakem ceza yese ne olacak. Benim iki puanımı gasp ettiler. Kızgınız, tepkiliyiz, üzgünüz. Her takım hakemle değil bileğinin kazansın isteriz." 

"Biz 30 kişilik yönetim kurulundan 23 kişi maçlara gidiyoruz. Kozanspor bizi 1-0 yendi ağzımızı açmadık. Modafen'de berabere kaldık ağzımızı açmadık. Ama bizim verdiğimiz emekleri hiçbir hakemin heba etmeye hakkı yok. Hangi takım olursa olsun, iyi oynasın bizi isterse 5-0 yensin. Başımızın üzerinde yeri var. Ama hakemin yanlı yönetimi ile yenilmek zorumuza gidiyor. Burada bir çok kişinin emeği var. Hakemlerimizden adaletli yönetim bekliyoruz. Hata olabilir ama kasıtlı kararlarla karşılaşmak çok üzücü."

Ercan YILDIRIM

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107