banner84

Görme Engelliler Şampiyonası bitti

Alanya'da 70 kulüpten 128 sporcunun katıldığı Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonası sona erdi

Görme Engelliler  Şampiyonası bitti

 Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2014 Yılı Faaliyet Programı'nda yer alan Türkiye Yüzme Şampiyonası, Alanya Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu'nda yapılan müsabakalarla tamamlandı. 

10-14 yaş grubu ile 14 yaş ve üzeri erkek ve bayanlarda gerçekleştirilen şampiyonaya 70 kulüpten 128 sporcu katıldı. Serbest, kelebek, kurbağalama ve karışık kategorilerinde yapılan yarışlarda dereceye giren sporculara madalyalarını Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak ile Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu yetkilileri verdi. 
Milli Takım seçmeleri ise kategorisinde dereceye giren sporcular arasından, federasyonun teknik kurulunun yapacağı değerlendirmede belirlenecek. Tamrak, yaptığı açıklamada, yarışmada dereceye girenlerin milli takım kampına katılacağını söyledi.
Kampta başarılı olanların da Hollanda'daki Avrupa şampiyonasına katılacağını dile getiren Tamrak, "Aslen görmeyen ama kalp gözleriyle gören özel sporculara ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. İnşallah Avrupa şampiyonasında en iyi derecelerle dönerler" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157