banner84

Güçlü Adamlar Kleopatra Plajında yarıştı

Dünyada hızla ilgi görmeye başlayan Güçlü adam Şampiyonlar Ligi Serisi Alanya etabı, (MLO Strongman Champions League Dünya Serisi Alanya Grandprix) bugün  Kleopatra plajında başladı.

Güçlü Adamlar Kleopatra Plajında yarıştı

Ercan YILDIRIM

Dünyada hızla ilgi görmeye başlayan Güçlü adam Şampiyonlar Ligi Serisi Alanya etabı, (MLO Strongman Champions League Dünya Serisi Alanya Grandprix) bugün  Kleopatra plajında başladı. Damlataş mağarasının hemen önündeki 1 numaralı büfe plajında hazırlanan alanda toplanan dünyanın en güçlü adamları, yarış öncesi, müsabakaları izlemeye gelen çoğunluğu turist yüzlerce kişi tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Birçok kişi de sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sporcuların tanıtılmasının ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ev sahibi olarak sporculara 'hoş geldin' dedi. Sporcularla birlikte fotoğrafta çektiren Yücel, burada yarışmayı izlemeye gelenlere hitaben yaptığı konuşmada, "Alanya her yıl uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Birçok misafirimizi burada ağırlıyoruz. Hem halkımıza hem de tatilini yapmaya gelen misafirlerimize sosyal ve sportif etkinlik sunuyoruz. Ben spor buraya yarışmaya gelen sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum. Hepsine başarılar diliyorum" diye konuştu.

Organizasyon sorumlusu Şükrü Cimrin, yarışlar hakkında Alanya Postası Gazetesine açıklamalarda bulundu. Cimrin, "Strongman Champions League Dünya Şampiyonası Lig serisi 13 ülkede aralıklarla yıl içinde yapılıyor ve sonunda şampiyon belirleniyor. 100 den fazla ülkede televizyonlarda yayınlanan bir milyar kişiye ulaşan çok ciddi bir kitlesi olan bir spor. Yıllardır bu sporun Türkiye'ye gelmesi Alanya ya gelmesi hayalimizdi. Dört ay önce Strongmen Organizasyonu ile anlaştık ve dünya serisine Türkiye'yi üçüncü yarış olarak dahil ettirdik. Bize bütün istek ve taleplerini gönderdiler ve biz yarışlarla ilgili bütün hazırlıklarımızı yaptık. İki gün sürecek yarışların ilkini bugün yapıyoruz. 11 ülkeden 12 yarışçımız şu anda Alanya'da. Bir yarışçımız da Türkiye'den. Bir Bulgar yarışmacı yarıştan çıktığı için Fatih Karaca'yı yarışa dahil ettik" dedi.

Cimrin, bu yarışların Alanya ve Türkiye önemi için de şöyle konuştu: "Bu yarış Alanya ve Türkiye için çok önemli. Çünkü dünyada bir milyara yakın bir kişi tarafından izleniyor. Çok ciddi bir kitlesi var. Amacımız bu yarışın Alanya ayağını kalıcı hale getirmek. Her yıl takvimde yer almasını sağlamak. Alanya'nın ve Türkiye'nin tanımı için çok ciddi bir fırsattır. Biz bir değişiklik daha yaptık yarışı iki güne böldük. Kleopatra Paljında ve İskele meydanında. Yani yarış boyunca, yarış boyunca Alanya'yı iki ayrı noktadan görüntüleyebileceğiz. Önümüzdeki günlerde de tüm dünyada bu bölüm yayınlanmaya başlayacak. Heyecanlıyız mutluyuz, bu organizasyonu getirmek nasip oldu. Umarım sorunsuz tamamlarız."       

Daha sonra yarışmalar yapıldı. Mermer blok kaldırmayla başlayan yarışlarda daha sonra sporcular 25'er kiloluk Alanya portakallarıyla dolu olan  çuvalları kaldırdı. Müsabakalar bugün 20 Nisan saat 14.00’de İskele Meydanı Şelale Önünde gerçekleştirilecek

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107