banner84

Gururumuz Toprak

2014 Red Bull MotoGP Rookies Cup sezonunun İtalya'nın Mugello pistinde koşulan üçüncü yarışında Bahçeşehir Alanya Koleji öğrencisi Toprak Razgatlıoğlu, beşinci oldu

Gururumuz Toprak
 2014 Red Bull MotoGP Rookies Cup sezonunun İtalya'nın Mugello pistinde koşulan üçüncü yarışında kazanan 16 yaşındaki İspanyol pilot Jorge Martin oldu. Sıralama turlarını da domine eden Martin, yarışın ilk virajına kadar olan bölüm dışında hep en öndeki pilottu.
Mugello aynı zamanda iki İtalyan pilotun kendi topraklarındaki büyük çekişmesine de tanıklık etti. 17 yaşındaki Manuel Pagliani damalı bayrağı 15 yaşındaki vatandaşı Stefano Manzi'nin 4 salise önünde gördü. Böylelikle Pagliani şampiyona klasmanında da Martin'i 5 puan geriden takibini sürdürdü. Üç yarış sonunda Martin'in 61, Pagliani'nin ise 56 puanı var. 
TOPRAK RAZGATLIOĞLU BEŞİNCİ OLDU
Gelecekte MotoGP'de yarışmaya aday görülen büyük yetenekleri barındıran Red Bull Rookies Cup'ta Türkiye'yi temsil eden Toprak Razgatlıoğlu ise ikinci çizgiden başladığı yarış boyunca öndeki pilotları zorladı ve yarış sonunda finiş çizgisini geçen beşinci isim oldu. Şampiyonanın Jerez'de koşulan ilk iki yarışında toplam 13 puan toplayan Toprak, böylece sezonun kendi adına en başarılı yarışını çıkarmış oldu. Burada kazandığı 11 puan, 17 yaşındaki Toprak'ı genel klasmanda 7. sıraya taşıdı.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157