banner165

Hasan Çavuşoğlu'ndan açıklama

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Pazar günü Konyaspor ile oynayacakları hazırlık maçının gelirini yangın bölgelerinde zarar görenler için bağışlayacaklarını söyledi.

Hasan Çavuşoğlu'ndan açıklama


Akdeniz ve Ege bölgelerinde günlerdir etkili olan orman yangınlarında ki yaraları sarmak için her kesimden destek ve yardım geliyor. Alanyaspor bu kampanyaya 1948 adet fidan bağışlarken diğer yandan da 8 Ağustos Pazar günü saat 20.00’da Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nda İttifak Holding Konyaspor ile yapacağı hazırlık maçının gelirlerini de bu kapsamda yangında zarar görenler için bağışlayacak. Stadyumun yarı kapasitesiyle seyirci alınacağını duyuran Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, aşı olan ve PCR testi yaptıran taraftarların stada girebileceğini söyledi. 

Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu, Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada orman yangınlarında zarar gören vatandaşlar ve ormanlar için hazırlanan projelere katkı sağlayacaklarını aktardı. Çavuşoğlu, “Maalesef 9 gündür bölgemizde ve ülkemizde yangınlar çıktı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Tabi evler, ormanlar yandı. Ülke olarak bu hepimizi çok üzdü. İnşallah en kısa zamanda kontrol altına alınır. Bunun için de zaten gece gündüz çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Ağaçlarımızın da tekrar dikilmesi için seferber olundu. Bizler de bunlara öncü olacağız. Alanyaspor olarak da gerçekten ne gerekiyorsa, bundan sonraki süreçte de önümüze çıkacak tabloda, biliyorsunuz hazırlanan projeler var. Bu projelere Alanyaspor kulübü olarak ciddi katkı sağlamak istiyoruz. İnşallah onlara katkı sağlayacağız” dedi. 

 Haftasonu Konyaspor ile evinde bir hazırlık maçı yapacaklarını belirten Başkan Çavuşoğlu, bu maçın gelirlerini de orman yangınlarında zarar gören vatandaşlar için bağışlayacaklarını söylerken, “Konyaspor’umuzu burada misafir edeceğiz. Orada da seyirci alacağız inşallah. Oradaki hasılatı da yangın bölgesindeki zarar gören vatandaşlar için bağışlayacağız. Maçlara da gelirken özellikle aşı olmuş veya test olmuş olanları statlara alacağız. Herkesin aşı olması gerektiğini düşünüyoruz. Hem çevremizdeki insanları hem kendi sağlığımızı tehlikeye atmamak için kesinlikle herkes aşı olmalı. Taraflarımızın da kesinlikle aşı olmasını ve test olmasını istiyoruz. Aşı ve test olmayanların statlara alınmayacağını bir kez daha söylemek istiyoruz. Toplum olarak da duyarlı olmamız lazım. İnsan sağlığını da tehlikeye atmamamız lazım. Bunun için de kulüp olarak herkesin ciddi anlamda gayret göstermesini özellikle istirham ediyoruz” diye konuştu.
Yeni sezon hazırlıklarının devam ettiğini ifade eden Başkan Çavuşoğlu şunları söyledi: “Yeni sezon hazırlıklarımız sürüyor. Yeni sezona iyi başlamak istiyoruz. Tabi ki eksiklerimiz var. Onları da yarın hocamız geldiği zaman oturup konuşacağız. Onları da inşallah hep beraber çözeriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169