banner84

Her kulaç bir hayat

Alanya Belediyesi tarafından ‘’Herkes için Alanya’’ projesi kapsamında engelli bireylerin spor yaparak aktif yaşama katılmaları için başlatılan ‘’Her Kulaç, Bir Hayat’’ aktivitesi kapalı yüzme havuzunda yapılan etkinliklerle tanıtıldı

Her kulaç bir hayat

 Hem psiko-sosyal açıdan hem de fiziksel açıdan obeziteye ve benzeri sağlık problemlerine toplumun en yakın kesimi olan engelli bireylerin spor yaparak bu riskleri minimize etmesi ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmelerini amaçlayan proje, Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İsmet Nazmi Uyar ve Spor Müdürü Saim Kanlı’nın katılımıyla tanıtıldı.

Tanıtım töreninde proje hakkında bilgi veren Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, “Engelli vatandaşlarımızın yüzerek spor yapmaları amacıyla Olimpik Yüzme Havuzuna engelli havuzu asansörü kuruldu. ‘’Her Kulaç, Bir Hayat’’ aktivitesi için Alanya Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzunun duş alanları, tuvaletleri engelli bireyler için revize edildi. Özel bir soyunma odası tasarlandı ve engelli bireylerin havuzdan duş alanına geçerken kullanabilecekleri ıslak mekân tekerlekli sandalyeler temin edildi “ dedi. Uyar, her hafta engelli bireylerin Sağlık Teknikeri ve Fizyoterapist gözetiminde havuzda spor yaptıklarını bu vesile ile tüm engellileri ‘’Her Kulaç Bir Hayat’’ projesine dahil olmak için Engelsiz Park ve Yaşam Merkezine davet ettiğini belirtti.  Tanıtım töreninin ardından ‘’Her Kulaç Bir Hayat’’ projesine aktif katılım sağlayan engelli yüzücülere sporcu çantası hediye edildi.
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157