banner84

'İyi bir sezon olacak'

Kestelspor teknik sorumlusu Hakan Hayati Karaca, Alanya Postası Gazetesine yaptığı açıklamada, BAL 7. grupta zor ve iyi bir sezonun bizi beklediğini söyledi.

'İyi bir sezon olacak'

Ercan YILDIRIM

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'deki Alanya  temsilcisi Kestelspor, lig hazırlıklarını Alanya'da sürdürüyor. Nevşehir kampı sonrası Alanya'ya dönen Kestelspor'un teknik sorumlusu Hakan Hayati Karaca, önceki gün Kestel sahasında yapılan antrenmanda Alanya Postası gazetesi muhabiri Ercan Yıldırım'a açıklamalarda bulundu. BAL liginde mücadele edecek yeni kadroda geçen seneden dört oyuncu kaldığını ve dış transferde 18 yeni oyuncuyu kadroya kattıklarını belirten Hakan Hayati Karaca, 1 Ağustos'ta başlayan lig hazırlıkları hakkında bilgi verdi. Karaca, "Sezon hazırlıklarına Alanya'daki 15 günlük kampla başladık. Günde çift idmanla kuvvet çalışmaları yaptık Alanya'da. Sonrasında gittiğimiz Nevşehir kampında, antrenmanların yanı sıra 4 hazırlık maçı yaptık. Nevşehirspor, İçelspor, Ceyhan ve Kayseri Talas ile oynadık. Oyuncularımızın orada gösterdiği performans gayet iyiydi ve daha da yükselecek. Şu anda tam hazır değiliz. Maçların başlamasına üç hafta var. Bu süreçte eksiklerimizi giderip sezona iyi bir şekilde girmek istiyoruz" dedi. 

'SÜPRİZ TAKIM ÇIKABİLİR'

Şu anda kadroda 22 oyuncu bulunduğunu belirten ve iki oyuncu daha transfer edeceklerini ifade eden Hakan Hayati Karaca, Kestelspor'un yer aldığı BAL 7. Gruptaki rakipleri şu sözlerle değerlendirdi: "Gruptaki rakiplerimizi gayet iyi biliyorum. Yıllardır bu grubun içindeyim zaten. Rakiplerden beş altı tane takımın hedefe oynadığını biliyorum.  İşte Isparta, Karaman, Ereğli, Manavgat gibi takımlar. Tabi sürpriz takımlar da çıkabilir. İşte geçen senenin şampiyonu Bucak var,  diğer grubun şampiyonu Akşehir var. Akşehir'de iyi bir takım yaptı. Sürpriz takımların çıkmasını da bekliyoruz."

'LİG ZORLU GEÇECEK'

Yeni sezonun zorlu bir o kadarda iyi geçeceğini söyleyen teknik sorumlu Karaca sözlerine şöyle devam etti: " İyi ve zorlu bir sezon bizi bekliyor. Bizim açımızdan zor bir sezon olacak ama bence iyi bir sezon olacak. Çünkü  bütün takımların denk olması ligi daha güzel bir hale getirecek. İnşallah burada ligi zirvede bitiren takım biz oluruz. Hedefimiz ligi zirvede bitirmek inşallah bu hedefimizi sonuna kadar kovalayacağız."

'BAŞKANMIZ VAR SIKINTI YOK'

Karaca, lig hazırlıklarında sıcakların dışında herhangi bir sıkıntılarının olmadığı belirtti. Karaca, "Lig hazırlıklarımızı Alanya'da sürdürüyoruz. Herhangi bir sıkıntımız yok. Sadece havalar biraz sıcak. Havada 15 Eylül'den sonra biraz daha serinleyecektir. Her şey gayet güzel gidiyor. Oyuncuların birbirine alışma uyum sürecini yavaş yavaş atlatıyoruz. Sağ olsun kulüp başkanımız bize her türlü desteği sağlıyor.  Her şey yolunda diyebilirim" diye konuştu.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107