banner84

Kardeşlik mayası tutmadı

Aytemiz Alanyaspor ile Atiker Konyaspor taraftarı arasında geçmiş yıllarda yaşanan küskünlük ve düşmanlığa son vermek isteyen iki kulüp yönetiminin tüm çabaları boşa çıktı. Ligin 31. haftasında Alanya'da oynanan maçta yaşananlar ve maçtan sonraki gelişmeler iki kulübün arasını yeniden açtı.

Kardeşlik mayası tutmadı

Ercan YILDIRIM

KÜFÜRLÜ TEZAHÜRAT ÇABALARI BOŞA ÇIKARDI

Futbolun fanatik taraftarları, camiaların ve şehirlerin arasında küskünlüklere ve kimi zamanda şiddet olaylarına sebep olmaya devam ediyor. Aytemiz Alanyaspor ile Atiker Konyaspor taraftarları arasında geçmişte yaşanan ve düşmanlığa kadar yükselen küskünlüklerin sona erdirilmesi için yapılan her şey boşa çıktı. Hem Alanyaspor hem de Konyaspor yönetimi, Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında Alanya'da oynanan maç öncesi sağduyu çağrısı yapmış ve dostluk mesajları vermişti. İki takım taraftarı arasında tribünden yükselen olumsuz ve küfürlü tezahüratlar, taraflar arasında yeniden gerginliğe neden oldu. Maç sırasında yükselen tansiyon, maç sonu Konyasporlu taraftarların içinde bulunduğu otobüslerin camlarına taş atılmasına kadar devam etti.

İKİ KULÜPTEN AÇIKLAMA GELDİ

Taraftar arasında iplerin yeniden gerildiği bu gelişmeler üzerine iki kulüpten de açıklama geldi. İlk açıklamayı yapan Atiker Konyaspor, Josef Sural'ın trafik kazasında hayatını yitirmesiyle ilgili yaptıkları inceliği ön plana çıkartarak, "Konuyla alakalı son derece hassas davranmış bu hassasiyet müsabaka başladığı ana kadar da devam etmiştir. Maçta ise futbolcularımıza hakaret edilip yabancı cisim atıldı. Taraftar otobüslerimiz de tıpkı geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi yine taşlandu ve ne yazık ki 4 otobüsün camı kırılmıştır. Bu anlamda kardeşliğimizin pekişmesi için çaba harcayan Alanyasporluları bir tarafa ayırarak tribünlerde öfke, nefret, hakaret, itham ve itiraflarla üzerimize yafta bırakmaya çalışanları, futbolcularımıza küfredenleri, otobüslerimizi taşlayanları esefle kınıyoruz" denildi. Alanyaspor'un ise özetle şöyle: "Maçtan önce iyi niyetle ve kardeşlik adına yaptıklarımızı burada dile getirmeyeceğiz. Hiçbir olay elbette tek taraflı yaşanmaz ancak müsabakayı izleyenler tahrik ve küfrün nasıl organize edildiğini, taziyeye gelen topluluğun, yas tutan insanlara nasıl hakaret ettiğini açık seçik gördü. Stadyumu terk ederken kendi taraftarının neden olduğu çirkinlikten dolayı özür dileyen Konyasporlu kıymetli yöneticilere bir kez daha teşekkür etme gereği hissettik."

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134