banner129

Kestelspor şampiyon olur mu?

Alanya'nın BAL temsilcisi Kestelspor'da başkan Levent Uğur, ligin ilk yarısı lider tamamlamak istediklerini söyledi. Uğur, Kestelspor'un şampiyonluk hedefi için ise temkinli konuştu.

Kestelspor şampiyon olur mu?

Ercan YILDIRIM

Bölgesel Amatör Lig 7. Grup'ta Alanya'yı temsil eden Kestelspor, 12. haftada deplasmanda karşılaşacağı Akşehirspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.  Mavi-beyazlıların Hayri Üner sahasında Akşehirspor maçının taktik provasını yaptığı dünkü antrenmanı kulüp başkanı Levent Uğur ve yönetim kurulu üyeleri de izledi. Teknik Sorumlu Hakan Hayati Karaca yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcuların oldukça moralli ve hırslı oldukları gözlenen antrenman bir buçuk saat sürdü.

'DEVREYİ LİDER BİTİRECEĞİZ'

Antrenmanı yöneticiler ile birlikte takip eden Kestelspor başkanı Levent Uğur, ligde geride kalan 11 haftayı değerlendirdi. Altı takımın şampiyonluk yarışı içerisinde olduğu grupta Kestelspor'un lider olduğunu söyleyen Uğur, sözlerine şöyle devam etti: "İlk yarıda son iki haftaya giriyoruz ve iki puan farkla lideriz. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla gördüğünüz gibi idmandayız, takımımızın yanındayız. Liderliğimizi ilk yarının son haftasına kadar devam ettirmek amacındayız. Bu hafta üç yıldır kendi sahasında yenilmeyen zorlu Akşehir deplasmanına gidiyoruz. Öğrendiğimiz kadarıyla Akşehir'e kar yağmış. Zor bir maç bizi bekliyor ama Futbolcu arkadaşların, teknik kadronun ve yönetici arkadaşlarımızın  desteği ile bu maçın üstesinde geleceğimizi düşünüyoruz inanıyoruz. İnşallah oradan iyi bir sonuçla döneceğiz ve ilk yarıyı lider olarak bitireceğiz. Devre arasında da mutlaka takviyelerimiz olacaktır. Giden gelen futbolcu arkadaşlarımız olacak. 2. devre planlamasını yapıp şehrimizi Bölgesel Amatör Lig'de en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız" dedi.

'RÜZGAR NEREYE GÖTÜRÜRSE'

Alanya Postası Gazetesi muhabiri Ercan Yıldırım'ın; 'Sezon başı hedefin ligde kalmak olduğunu açıklamıştınız. Ancak devreye girerken şampiyonluk yarışı veren takımlar arasındasınız. Devre arası yapılacak takviyelerle hedef yükseltip şampiyonluk hedeflenebilir mi?' sorusuna Levent Uğur, 'Rüzgâr nereye götürürse oraya gideriz' dedi. Uğur, şampiyonluk hedefi hakkındaki sözleri şunlar oldu: "Biz hiç bir zaman iddialı konuşmadık. ağzımızdan da iddialı bir söz çıkmadı. Haddimizi bilerek mütevazi bir şekilde bu lige hazırlanıyoruz dedik. Yeni katıldığımız, ilk defa yer aldığımız BAL'da arkadaşlarımızla birlikte bir şeyleri başarmaya çalışıyoruz. Tabi rüzgar bizi nereye götürürse o yönde hareket ederiz. Rüzgar şu anda bizi ilk 11 maçtan sonra şampiyonluk potasına soktu. Ama tabii önümüzdeki süreç bizi nereye götürür bilmiyoruz. Ekonomik durumumuz, ödeme dengemiz, devre arası transfer süreci, bütçemizi de göz önünde bulundurarak bunu ne şekilde kaldırabiliriz. Bu bütçe sınırları içerisinde neyi yapabiliriz. Her şeyi düşünmeliyiz. Eksik tarafımızı zaten biliyoruz. Teknik kadro ve futbol şubemizden de raporları alacağız. Eksiklerimizi tamamlamaya çalışacağız. Takviyelerimizi yapacağız. Artık sonrasında nasip neyse onu göreceğiz. İnşallah ilk yarıda yakaladığımız çıkışı ikinci yarıda da yakalamaya çalışarak şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız.  Dediğim gibi rüzgar bizi nereye götürürse o yöne doğru gideceğiz."

'TARAFTARIMIZDAN MEMNUNUM'

Kestelspor'un maçlarını izlemeye gelen taraftarlardan memnun olduklarının altını çizen Uğur, her şeye rağmen stada gelen taraftar sayısının artmasını arzu ettiklerini söyledi. Uğur, sporseverler ile ilgili şunları söyledi: "İç saha maçlarımıza gösterilen ilgiden memnunuz ama biraz daha artabilir. Kestelspor, BAL ligindeki bölgemizin tek takımı.  Artı maçlarımızı, bir futbol mabedi olarak baktığımız Alanya'nın profesyonel futbol tarihinde geçmişinde çok hikayeleri olan statta oynuyoruz. Milli Egemenliğin atmosferi çok farklı. Geçmişte bu atmosferi yaşayan herkes, bu özlemi mutlaka hissediyordur. Herkesi maçlarımıza bekliyoruz. Bu hafta deplasmandayız. Haftaya içeride Burdur takımıyla ilk yarının son maçında çıkacağız.  Biz herkese heyecanlı, hop oturup hop kalktıkları futbol müsabakalar izletmeye çalışıyoruz. Maçlarımıza gelenler ve izleyenler de gayet memnun. Gelenlerin sayılarının artmasıyla, desteğin artmasıyla şehrin bizim arkamızda daha fazla durmasıyla inşallah bu işin üstesinden geliriz diye düşünüyorum."

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107