banner84

Kızlar finallere bileniyor

Alanya Belediyespor bayan basketbol takımı, 15-20 Mayıs tarihlerinde Adana'da gerçekleştirilecek KBBL playoff final müsabakalarına sıkı bir idman programıyla hazırlanıyor

Kızlar finallere bileniyor
Ercan YILDIRIM

FİNALLERE GERİ SAYIM BAŞLADI
Kadınlar Basketbol 1. Lig'ine yükselecek olan iki takımın belirleneceği, Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi Playoff Final müsabakaları, 15-20 Mayıs tarihlerinde Adana'da gerçekleştirilecek. Eleme gruplarında grubunu ilk iki basamakta tamamlayan altı takım, Bayraklı Belediyesi, Bosna Basket, Fenerbahçe Gelişim, İzmir BŞB, Bursa BŞB ve  Alanya Belediyespor'un mücadele edeceği final karşılaşmaları, tek devreli lig usülü oynanacak. Finalleri ilk iki sırada tamamlayacak iki takım şampiyon olarak 1. lig'e yükselecek.
HER TAKIMIN ŞANSI EŞİT
Adana'da ki finallere hazırlanan Alanya Belediyespor, antrenmanlarını 75. Yıl Spor Salonu'nda sürdürüyor. Bir gün çift bir gün tek antrenman yaparak finallere hazırlanan kırmızı beyazlılar'ın hedefi 1. lig. Başantrenör Mustafa Ongun gözetiminde hazırlanan Alanya Belediyespor çalışmalarını tam kadro sürdürüyor.  Alanya Belediyespor'un hedefi geçtiğimiz yıl düştüğü 1. lige yeniden yükselmek. Alanya Postası Gazetesi muhabiri Ercan Yıldırım'a hazırlıklar hakkında bilgi veren Antrenör Mustafa Ongun, finallerde bütün takımların eşit şansa sahip. Bazı takımlar güçlü görünebilir, ancak finallere gidene kadar önce klasman sonra eleme gruplarını başarı ile tamamlayan takımlar finallere geliyor, dolayısıyla burada zaten zayıf takım yok. Bizde bu finallerdeyiz ve bizde diğer takımlar kadar şampiyonluk şansına sahibiz. Final heyecanını bastıran, stres yapmayan, gününde ve formda olan takımlar başarılı olacak" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 19:59
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107