banner84

Kuddusi Müftüoğlu dahil tüm TFF istifa etti

Alanyalı MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, TFF'ye sıçrayan FETÖ Soruşturması kapsamında diğer kurum başkanları gibi istifa etti

Kuddusi Müftüoğlu dahil tüm TFF istifa etti
TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde: "Bilindiği üzere 15 Temmuz'da milletimize ve demokrasimize yönelik darbe girişiminin ardından ülkemizde kamu sektörü ve özel sektörde yer alan tüm kurum ve kuruluşlarda çalışan personele Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında güvenlik incelemeleri yapılmaktadır. Federasyonumuzun tüm çalışanları, Federasyonumuz bünyesinde görev alan tüm müsabaka görevlileri ve atanan kurulların başkan ve üyeleriyle ilgili bilgiler ilk iş olarak devletimizin ilgili kurumlarıyla tekrar paylaşılmıştır. Bu olağanüstü dönemde, yürülmekte olan güvenlik incelemesinin selameti için Federasyonumuz tarafından atanan tüm kurulların (Tahkim Kurulu, PFDK, UÇK, Etik, Kulüp Lisans, MHK, Temsilciler Kurulu, Sağlık Kurulu, Dopingle Mücadele Kurulu, Engelliler Koordinasyon Kurulu ve Dış İlişkiler İcra Kurulu) başkan ve üyeleri istifalarını Federasyonumuza sunmuştur." İstifalar kapsamında geçtiğimiz yıl Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığı görevine getirilen Alanyalı FIFA kokartlı eski Süper Lig hakemlerinden Kuddusi Müftüoğlu da istifa etti.
FETÖ'CULARIN İSTİFASI KABUL EDİLECEK
Türkiye  Futbol Federasyonu, istifalarla ilgili olarak yaptığı ilk açıklamanın arından yeni bir açıklama yayınladı. İstifa eden yöneticilerin güvenlik incelemesinden geçeceği belirtilirken, temiz çıkanların istifalarının kabul edilmeyeceği, terör örgütüyle bağlantısı olduğu ortaya çıkan yöneticilerin istifasının kabul edileceği kaydedildi.
TFF'DEN YENİ AÇIKLAMA
TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"15 Temmuz'da milletimize ve demokrasimize yönelik darbe girişiminin ardından bugün tarafımızca atanan tüm kurullar güvenlik incelemesinin selameti için istifalarını vermişlerdir. Yapılacak güvenlik incelemesinin ardından hain terör örgütüyle bağlantılı olduğu tespit edilen üyelerin istifaları işleme konularak kabul edilecek, incelemeleri temiz çıkan üyelerin ise istifaları kabul edilmeyerek görevlerine devam edeceklerdir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz ederiz.
TFF Yönetim Kurulu"
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107