banner129

'Ligler başlamaz'

Kestelspor Kulüp Başkanı Levent Uğur, Korona virüs hastalığında vaka sayısının her gün arttığına dikkat çekerek, 'Bu ortamda ligler yeniden nasıl başlasın. Ben liglerin tekrar başlamayacağını düşünüyorum' dedi.

'Ligler başlamaz'

-Ercan YILDIRIM

Dünya'da ve Türkiye hızla artan koronavirüs salgını nedeniyle, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kapasoğlu, geçtiğimiz hafta federasyon başkanları ile bir araya gelmiş yapılan toplantının ardından liglerin ertelendiğini açıklamıştı. Liglerin ertelenmesi üzerine diğer bütün futbol kulüpleri gibi Kestelspor da futbolculara dört gün izin verilmesi üzerine futbolcu ve teknik ekip memleketlerine evlerine gitti. Ancak kesin olmamakla birlikte liglerin en erken 17 Nisan'da başlayabileceğinin açıklanması üzerine Kestelspor Yönetimi, futbolcu ve teknik heyete verilen izni 27 Mart'a kadar uzattı.

'MAÇLARDA BİR METRE MESAFE NASIL KORUNACAK?'

Yaşanan gelişmeler üzerine Alanya Postası gazetesi muhabiri Ercan Yıldırım'a açıklamalarda bulunan Kestelspor başkanı Levent Uğur, Liglerin yeniden başlamasının zor olduğunu, liglere verilen ara nedeniyle futbolcuların lig maçları oynamaya hazır olmayacaklarını ve hazır hale gelmeleri için en az 12 gün idman yapmaları gerektiğini söyledi. Liglerin oynatılmak istenmesi durumunda sıkıntılar yaşanacağına dikkat çeken Levent Uğur, 'Diyelim ki ligler oynanacak ve takım hazırlıklara başlayacak. Lige hazırlanmak için öncelikle en az iki hafta zamana ihtiyaç var. Bu durumda ligler haziran ayını bulur. Sıcaklar başlamış olacak. Dahası Takım tekrar toparlandığında gelen oyunculardan birinde virüs çıkmayacağını nerden bileyim. Gelen bir oyuncuda virüs varsa diğer takım arkadaşlarına bulaştırabilir. Virüsten korunmak için bir metre mesafeyi koruyun deniyor. Futbolda idmanda, maçlarda bu mesafeyi nasıl koruyacaksın?.

'MAÇLARIN TEKRAR BAŞLAMASI ÇOK ZOR'

Uğur, açıklamasına şöyle devam etti: 'Ben liglerin yeniden başlayacağına inanmıyorum. Koronavirüs salgınında vaka sayısı her geçen gün artıyor. Ligler yakın zamanda başlamaz. Bu nedenle ligler oynanmaz. Bence bu sezon bitti. Mevcut haliyle tescil edilip küme düşme kaldırılabilir. Yani ben liglerin tekrar başlayacağını düşünmüyorum.' 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107