banner84

Maçta hakem rezaleti!

Kestelspor'un da şampiyonluk mücadelesi verdiği Bölgesel Amatör Lig 7. Grup 14. Haftasın Isparta 32spor ile Akşehirspor arasında oynanan maçta yaşananlar futbol camiasına şaşırttı. Akşehirspor cephesinin büyük tepki gösterdiği maçta yaşananları Akşehir medyası gündeme getirdi. 

Maçta hakem rezaleti!

Dün oynanan Isparta 32 Spor- Akşehirspor müsabakasında ilginç bir olay yaşandı. Maçın skora yansıyan tek golündeki hakem kararı, tartışmalara neden oldu.  TFF Spor Toto BAL Ligi 7. Grup’ta oynanan ve Ankara Bölgesi Hakemlerinden Zeynel Atasoy, Sevda Çayan, Gökhan Usluoğlu'nun yönettiği karşılaşmanın 71. dakikasında; Isparta 32 Spor atağında Akşehirsporlu oyuncu Emrehan’ın rakip oyuncuya yaptığı faul neticesinde hakem düdüğü çalarak faulü belirledi.

Hakemin düdüğü çaldıktan sonra sarı kartını çıkararak Emrehan’a göstereceği sırada faul atışını top hareket halinde iken yani oyun durmadan kullanan Isparta 32 Sporlu oyuncunun vurduğu top gol pası oldu. Düdük çalarak oyunu durduran hakem, her iki eliyle golün geçersiz olduğunu işaret etti. Ancak Isparta 32 Sporlu futbolcuların baskıları sonucunda karar değiştirip golü verdi. Bu durumda hakem; yerinden kullanılmayan ve hareket halindeki topla kullanılan faul atışında olduğu gibi, sonrasında da önce geçersiz saydığı golü vererek ikinci bir hataya neden oldu. 

Akşehirsporlu Yöneticiler ve Taraftarlar, maçın skoruna doğrudan etki eden bu gelişme sonrasında herhangi bir kural hatası yaşanıp yaşanmadığının Türkiye Futbol Federasyonuna itiraz yapılarak değerlendirilmesi konusunda hemfikirler. Federasyonun, maçta görevli gözlemci raporunu inceleyerek bu iddiayı araştırması gerekiyor. Zira futbol sadece Süper Ligden ibaret değil!

Isparta 32 ile Akşehirspor arasında oynanan karşılaşma BLT Türk TV kanalından naklen yayınlandı. İlgili yasa ve mevzuatlar gereği canlı yayınların saklanması zorunluluğu mevcuttur.

Akşehispor yönetiminin, karşılaşmada yaşanan hakem ve kural hatalarına yasal süresi içerisinde itiraz etmesi sonrasında Federasyon’un gerekli inceleme ve değerlendirmeyi yapması bekleniyor. (hakimiyet.com)

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107