banner84

MASK sporcuları antrenmanlara evde devam ediyor

Korona virüs salgını dolayısıyla maçların ve idmanların süresiz ertelemesinin ardından Murat Akar Spor Kulübü sporcuları, antrenmanlarına internet üzerinden devam ediyor.

MASK sporcuları antrenmanlara evde devam ediyor

- Ercan YILDIRIM

Murat Akar Spor Kulübü (MASK), sporcuları korona virüs salgını dolayısıyla idman ve maçların süresiz ertelenmesinin ardından antrenmanlarını internete taşıdı. Antrenör Mert ve Murat Akar’ın ev ortamına uygun olarak hazırladığı antrenman programı yaklaşık bir saat sürüyor. Program, sporcuların salgın dolayısıyla evde kaldıkları dönemde kas kaybetmemelerini amaçlarken antrenman sırasında oyuncular birbirleriyle konuşup moral de depoluyor.

İnternet üzerinden canlı video bağlantısı ile yapılan antrenman uygulaması ile ilgili açıklamada bulunan Murat Akar, 'Bütün dünyayı etkisi altına alan korona virüs ülkemizde de etkisini her alanda göstermeye devam ediyor. Maçların ertelenmesinin bizde sporcularımıza kendi branşlarında haftada üç gün idman uygulamaya başladık. Küçük yaşta olmaları sebebiyle spordan kopmamaları için idmanların devamı önemli' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107