banner84

Mehmet Can’dan bir başarı daha

Alaaddin Keykubat Koleji öğrencisi olan Mehmet Can Gülerdağ, triatlonda göstermiş olduğu yüksek başarıları sebebiyle geçen sene milli takımlara yükselmiş ülkemizi yurt içi ve dışında en iyi şekilde temsil etmişti. İyi bir kamp dönemi geçiren Gülerdağ, bu sene de yarışlarda rüzgar gibi esmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Balıkesir'de gerçekleştirilen ‘Avlu Balıkesir Triatlonu’nda 0:39:52'lik derecesiyle bir kez daha kürsüye çıkmayı başardı ve 3.'lük ödülü aldı.

Mehmet Can’dan bir başarı daha

Didim Triatlonu'nda 4, Eğirdir Triatlonu'nda 4 ve son olarak Balkan Şampiyonası'nda 10. sırada yer alan Gülerdağ, son dört yarışın üçünde kürsü başarısı gösterdi. Bundan sonra Kuşadası ve sonrası Alanya'da gerçekleşecek olan yarışlara ara vermeden hazırlanan Gülerdağ yarışma sonuçlarıyla ilgili konuştu "Bugün Balıkesir'de yarıştık ve 3. oldum daha önce ki yarışlarda da kürsü başarısı yakaladık amacım okulumu, Alanya'yı ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. Balkan şampiyonasında ufak bir talihsizlik yaşadık bunlar olabilecek şeyler takılı kalmayıp önüme bakıyorum. Önümde çok önemli iki uluslararası yarış var ve bunlardan bir tanesi memleketimiz Alanya'da olacak. İnşallah bu sefer kürsünün en üst basamağında yer almak istiyorum" dedi.
Alaaddin Keykubat Koleji Beden Eğitim Öğretmeni Nizamettin Beşli ise "Mehmet Can bizim için çok özel bir öğrenci hem derslerinde hem sportif anlamında başarılı sonuçlar alıyor. Biz hem akademik anlamda hem sportif anlamda onun gelişmesi için fazlasıyla çaba sarf ediyoruz. İyiyiz, inşallah daha iyi olup hem okulumuzu, hem Alanya'mızı hem de ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107