banner84

Merih’ten Karamürsel İdmanyurdu’na 1.8 milyon lira daha!

Atalanta, Merih’i Juventus’tan resmen aldı. Bu transfere en çok Karamürsel İdmanyurdu sevindi! Merih Demiral eski kulübüne şimdiden yaklaşık 3 milyon lira kazandırdı.

Merih’ten Karamürsel İdmanyurdu’na 1.8 milyon lira daha!


58 BİN EURO DAHA ÖNCE GELMİŞTİ
Karamürsel İdmanyurdu patentli Merih Demiral, eski takımına para kazandırmaya devam ediyor. İtalyan ekibi Atalanta 20 milyon lira bonservis bedeli ile Merih’in satın alma opsiyonunu kullandı. Daha önce Merih üzerinden 58 bin Euro kazanan Karamürsel İdmanyurdu, son transferden de 100 bin Euro daha “Dayanışma parası” kazanacak. UEFA’nın zorunlu kıldığı bu iki dayanışma parası ile birlikte Karamürsel temsilcisi toplam 2.9 milyon lirayı kasasına koymuş olacak.

TÜM ZAMANLARIN EN İYİSİ
Öte yandan Juventus Merih’in bir sonraki satışından yüzde 10 pay alacak. Merih de bundan sonraki tüm uluslararası transferlerde Karamürsel İdmanyurdu’na binde 5’lik pay kazandırmaya devam edecek. Atalanta'nın Merih Demiral için ödeyeceği 20 milyon Euro'luk bonservis bedeli 4 mali yıllık taksitle verilecek. Bu miktar, Merih Demiral'ı tüm zamanların kendisi için en çok bonservis ödenen Türk futbolcusu da yapacak. (Kocaeligazetesi)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169