banner84

Okçular yarışıyor

Antalya'da düzenlenen şampiyonada klasik ve makaralı yay kategorilerinde takımlar halinde eleme atışları yapılıyor. Erkek milli takımı, makaralı yayda ikinci turda Güney Kore'ye, klasik yayda ise ilk turda Çin'e mağlup oldu

Okçular yarışıyor
 Antalya'da düzenlenen Dünya Okçuluk Kupası 3. Ayak müsabakalarında eleme yarışları sürüyor. 
Dünya Okçuluk Kupası'nın en önemli ayaklarından olan müsabakada klasik ve makaralı yay kategorisinde erkekler takım atışları gerçekleştirildi. Makaralı yayda ilk turda Brezilya'yı yenen Türkiye Erkek Milli Takımı, ikinci turda Güney Kore'ye mağlup oldu. Klasik yayda ise Türk Milli Takımı ilk turda Çin'e yenildi.
Türkiye Okçuluk Milli Takım Antrenörü Göktuğ Ergin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın üçüncü gününe klasik ve makaralı yay dalında, erkek milli takımların atışlarıyla devam ettiklerini söyledi.
Klasik yay dalında erkek milli takımın Çin'e karşı şanssız bir şekilde elendiğini belirten Ergin, makaralı yayda da ikinci turda 3 puan farkla Güney Kore'ye yenildiklerini dile getirdi. Ergin, bundan sonra klasik ve makaralı yayda bayan milli takımlarının Çin ve İran ile mücadele edeceğini kaydetti.
Antalya 100. Yıl Tesisleri'nde düzenlenen şampiyonada 52 ülkeden 400 sporcu mücadele ediyor. Yarışlar, yarın sona erecek.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157