banner84

PAÜ Alanyaspor'dan 'sahte forma' cevabı

Aytemiz Alanyaspor’da Mağazalardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Enver Vural, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ile ilgili olarak sahte forma çıkarttığına yönelik açıklamada bulunmuştu. PAÜ Alanyaspor Taraftar Grubu ise formaların taraftar grubu tarafından bastırıldığı belirtti.

PAÜ Alanyaspor'dan 'sahte forma' cevabı
Aytemiz Alanyaspor Store ve Mağazalardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Enver Vural, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ile ilgili olarak ‘binlerce imitasyon Alanyaspor forması yaptırarak dağıttığı’ yönündeki iddialarına Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Alanyaspor Taraftar Grubu’ndan açıklama geldi. Açıklamada formaların taraftar grubu tarafından bastırıldığı belirtildi. 
PAÜ Alanyaspor Taraftar Grubu imzası ile yapılan açıklamada, Alanyaspor’un kendi internet sitesinden yayınladığı, “Denizli Emniyet Müdürüne Sahte Forma Uyarısı” başlıklı duyuruyu büyük bir üzüntü ve şaşkınlık ile öğrenildiği ifade edildi. Duyurunun gerçeklerden uzak olduğunun savunulduğu açıklamada, “Alanya’nın farlı köylerinden ve Türkiye’nin değişik yerlerinden gelerek Denizli’de yaşayan Alanyalı öğrenciler olarak, birlik ve beraberlik içerisinde aidiyet duygusunu geliştirmek amacıyla gurbetteki yalnızlık hissiyatından uzaklaşmak adına kurduğumuz ve çeşitli etkinlikler yürüttüğümüz PAÜ Alanyaspor taraftarları olarak, gerçeklerden tamamen uzak olan bu duyuruda sadece Mevlüt Demir hedef alınmış gibi gözükse de asıl bizleri derinden inciterek hüzne boğmuştur. Demir her zaman olduğu gibi, Alanyalılar ve Alanyalı öğrencilerin yanında yer almaktadır. Bahsedilen PAÜ amblemli Alanyaspor formasının bastırılması, Demir tarafından değil bizzat biz öğrencilerin cep harçlıklarımızdan keserek kendimizin dizayn ettiği ve Türkiye’de birçok taraftar grubunun da yapmakta olduğu normal bir faaliyettir” denildi. 
'AÇIKLAMAYI ALANYALI DOSTLARIMIZIN VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ'
Yaklaşık dört yıldır PAÜ’de okuyan Alanyalı öğrenciler olarak gurbette Alanyaspor sevdasını dile getirildiğinin vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
“Şimdiye kadar Demir’in dışında Alanya’daki hiçbir resmi, özel kurum ve kuruluş yanımızda olmamıştır. Demir, manevi olarak yanımızda olmakta olup moral ve motivasyonumuzun üst düzeyde olması için ve ‘Alanyalılık’ duygusunun en üst seviyede yaşanması için her zaman bir Alanyalı büyüğümüz olarak yanımızda olmuştur. Biz Denizli’de öğrenim gören Alanyalı öğrenciler olarak, kendi harçlıklarımızdan kısarak yaptırmış olduğumuz taraftar grup formamızı, kişisel çıkarlarını ve kendi kalitelerini ortaya koymak için Demir üzerinden yapmış oldukları saldırılar bizleri rencide etmektedir. 
Günün 24 saatinde, yaklaşık 275’ten fazla kız ve erkek öğrenciye gönlünün kapısını açan ve bizlere zaman ayıran, tabiri caizse sığınacak sıcak bir yuva ve tutulacak bir el olan Demir’e yapılan bu tutum ve davranışı esefle karşılıyor, PAÜ Alanyaspor taraftarları olarak bu talihsiz açıklamayı telkin ediyor ve kamu vicdanının takdirlerine sunuyoruz. Bu açıklama ile kendi kalite ve seviyelerini ortaya koyan çevreleri, sevgili Alanyalı dostlarımızın vicdanına havale ediyoruz. Moral, motivasyon ve manevi olarak yanımızda olan Alanya ve Alanyaspor sevdalısı Demir’e yapılan saldırıları kınamakla kalmayıp biz öğrencileri yüreğinden yaraladığını, şevkimizin, heyecanımızın ve aşkımızın sekteye uğratıldığını tekraren vurgulayarak bu çevrelere vicdanlarına sesleniyoruz.” 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107