banner84

"Pazartesi günü yol haritası çizeceğiz"

Albimo Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, "Pazartesi günü yönetim kurulu toplantısında sezonun değerlendirmesini yapacağız. Kendimize bir yol haritası çizeceğiz. Her sene olduğu gibi bir genel kurul yapmayı düşünüyoruz" dedi.

Başkan Çavuşoğlu, pazartesi günü yapacakları yönetim kurulu toplantısıyla yeni sezon hazırlıklarına başlayacaklarını söyledi. Öncelikle genel kurul için tarih belirleyeceklerini belirten Çavuşoğlu, "Gelecek sezonla ilgili ilk olarak pazartesi günü yönetim kurulu toplantısında sezonun değerlendirmesini yapacağız. Kendimize bir yol haritası çizeceğiz. Her sene olduğu gibi bir genel kurul yapmayı düşünüyoruz. Onun gününü belirleyeceğiz. Öncelikle teknik direktör sorununu çözeceğiz. Ardından diğer çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

HİÇBİR ZAMAN PES ETMEDİK

Takımımızın önceki sezon PTT 1'inci Lig'e yükselmesinin şehirde coşku ve heyecan yarattığını dile getiren Çavuşoğlu, "Bu ligde ilk kez mücadele etmemiz de olumlu bir hava yarattı. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla sezon başında konuştuğumuz gibi ligde kalıcı olmak, ilk 10 takım içinde yer almak ve mümkün olursa play off içerisinde yer almak için çalışma yapmıştık. Tabi zor günlerimiz de oldu ancak hiçbir zaman pes etmedik. İlk yarı bitmeden hoca değişikliğine gittik. Sonrasında takımımızın eksik bölgelerine takviyeler yaptık. Ara transferde başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu da ligin 2'nci yarısında çıkışa geçmemizde etken oldu. Bir ara Süper Lig'e doğrudan yükselebilecek konuma gelmiştik ancak hakem hatalarıyla kaybettiğimiz maçlar bizi geriye düşürdü" diye konuştu.

ALANYASPOR SEMPATİSİ OLUŞTU

Takımın çıkışının son haftalarda da devam ettiğini kaydeden Çavuşoğlu, "Ligi 3'üncü bitirerek play off oynama şansı yakaladık. Play off'ta da şanssızlıklar, olumsuz futbol ve yaptığımız hatalar neticesinde yarı finalde elendik. Bu noktaya gelmek de bizim için başarıydı. Hiç kimse bu noktaya gelebileceğimizi beklemiyordu. Her şeyden önce Türkiye'de Alanyaspor sempatisi oluştu. Her yerde kulübümüze ilgi ve alaka oluştu. Mütevazi bir takımla adımızdan söz ettireceğimizi söylemiştik ve bunda da başarılı olduk. Bu sene de şampiyonluk yaşamayı tabi ki çok istiyorduk ama nasip olmadı. Bunun için 'erken' diyenler de var. Bu yoruma kısmen katılıyorum ancak bir yandan da borçsuz bir kulüp için bunun erken olmadığını da düşünüyorum. Transferlerimizi yaparken kulübü borçlandırmamaya çalıştık. Alanyaspor açısından 'iyi bir sezon geçti' diyebiliriz.

EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Kulübe destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür eden Çavuşoğlu şöyle dedi: "Bize Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun çok büyük destekleri oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Menderes Türel'in büyük destekleri var. Alanya Belediye Başkanı sayın Adem Murat Yücel'in özellikle tesislerimizle ilgili destekleri var. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız da olağanüstü gayret sarf ettiler. Alanyaspor'a emek veren herkese teşekkür ediyorum"


 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107