banner84

Plajda Dünya Turu

Plajda Dünya Turu
Ercan YILDIRIM

Dünya’nın en önemli Plaj Voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı ayaklarından biri olan Alanya Etabı, 31 Mayıs - 3 Haziran 2018 tarihlerinde Alanya Belediyesi, Alanya Teleferik ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile Alanya Damlataş Plajı'nda gerçekleştirilecek. 
 
Organizasyona Avustralya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Kosova, Hollanda, Polonya, Portekiz, Rusya, Slovenya, İsveç, Mısır, İngiltere, Letonya, İsviçre, Ukrayna ve Türkiye, olmak üzere 23 ülkeden 53 takım katılıyor.
 
Eleme müsabakaları 31 Mayıs Perşembe, ana tablo müsabakaları, 1 Haziran Cuma günü başlayacak.Türkiye, erkeklerde 4’ü ana tabloda, 3’ü elemede, kadınlarda da 4 takım ana tabloda, 1’i elemede olmak üzere toplam 7 erkek, 5 kadın takımı ile mücadele edecek.
 
Bu dev organizasyon, olimpiyat sıralamasını belirleyen puanlar açısından büyük önem taşıyor. FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı Alanya Etabı, 3 Haziran 2018, Pazar günü oynanacak final karşılaşmalarıyla tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107