banner84

Spor Bilimleri Kongresi başladı

Kongrede konuşan Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Zorba, "Bugün Türkiye'de 50 bine yakın beden eğitimi mezunu var, hepsinin iş kaygısı var" dedi

Spor Bilimleri  Kongresi başladı

 Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Spor Bilimleri Turizm ve Rekreasyon Öğrenci Kongresi, Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda başladı. Açılışta konuşan Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Erdal Zorba, federasyon olarak herkesin spor yapmasını sağlamayı hedeflediklerini, huzur evlerinde kalan, kimsesiz ve korumaya muhtaç kişileri sporla topluma kazandırdıklarını bildirdi.

Zorba, öğrencilere alanlarına sahip çıkmalarını tavsiye ederek, şöyle konuştu: "Bugün Türkiye'de 50 bine yakın beden eğitimi mezunu var, hepsinin iş kaygısı var. Türkiye'de spor yöneticiliği bölümü kuruldu ancak tanımlamasıyla ilgili ciddi kaygılar yaşıyoruz. Kavganın olduğu yerde başarı gelmez. Birlikten dirlik, dirlikten huzur, huzurdan başarı gelir. Siz bizleri örnek almayın, biz çok kavga ediyoruz, çok dedikodu yapıyoruz. Siz gençler mesleğinize sahip çıkın, çok okuyun. Biz mesleğimizi anlatamadıktan sonra mesleğimizi elimizden alırlar. Çocuklarımızın iş kaygılarıyla ilgili çalışmalar yapamıyoruz."
Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Çetinkaya da kongrenin öğrenci ve akademisyenlerin kariyerine katkıda bulunacağını ifade etti. Kongre Başkanı Doç. Dr. Erkan Çalışkan ise kongre kapsamında genç akademisyen adaylarına yönelik 5 alanda kurs ve atölye düzenlediklerini söyledi.  Çalışkan, üniversite yerleşkesinde genç akademisyenler için spor alanlarını da bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157