banner84

Sporun Başkenti Alanya

Dünya'nın en büyük Açıksu Su Yüzme Yarışları Serisi olan Oceanman, Alanya'da yapıldı. Oceanman Türkiye Kurucu Ortağı Abdurrahman Açıkalın, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen yarışları Alanya Postası Gazetesi'ne değerlendirdi.

Sporun Başkenti Alanya

Ercan YILDIRIM

Dünya'nın en büyük Açıksu Su Yüzme Yarışları Serisi olan Oceanman, Alanya'da yapıldı. Oceanman Türkiye Kurucu Ortağı Abdurrahman Açıkalın, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen yarışları Alanya Postası Gazetesi'ne değerlendirdi. Oceanman Yarışlarına 24 ülkeden 217 yabancı ve toplam 650 civarında sporcunun katıldığını belirten Açıkalın, İlk gün çocuk ve takım yarışmaları ikinci gün ise 10 km ve 5 km yarışları yapıldığını söyledi. Açıkalın, "Her şey ancak bu kadar güzel olabilirdi. Hava çok güzel deniz çok güzel. Organizasyonda çalışan tüm ekipler görevlerini çok iyi yaptılar. Başta Alanya Belediyesi olmak üzere, organizasyonda görev alan tüm ekipleri candan kutlamak isterim" dedi.

Organizasyonun çok kapsamlı bir yarış olduğunu ifade eden Açıkalın açıklamasına şöyle devam etti: "Yarışlarda her şeyi ve bütün sporcuların hepsini denizde kontrol ediyorsunuz. Hani karada görürsünüz ama denizde kontrol edilmesi çok daha zordur. Onların beslenmesi, güvenliğinin alınması konusunda. Sahil Güvenlik Komutanlığı, Liman Başkanlığı, Balıkçılar Kooperatifi, Alanya Kaymakamlığı hakikaten organizasyonun içerisinde çok büyük emek verdiler. Herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda çok daha kapsamlı organizasyonları hep birlikte yapmayı istiyoruz."

Abdurrahman Açıkalın, Alanya Postası Gazetesi muhabiri Ercan Yıldırım'ın Alanya'nın spor organizasyonlarına ev sahipliği yapması ve ilkleri gerçekleştirmesi konusundaki sorusu üzerine şöyle dedi: "Alanya Uluslararası spor organizasyonları konusunda hep böyle bir ilki yaşatır. 1991 senesinde Triathlon'u da hep birlikte yapmıştık Alanya’daki üzerinden 28 sene geçivermiş. Sanki dün gibi ama işte bugünde Alanya'da Oceanman Yarışının ilkini yapıyoruz. İlkini yapıyor olmak bizim için büyük bir keyif haline geldi. Çok şükür 28 seneden beri uluslararası organizasyon yapagelmenin büyük bir tecrübesini yaşıyoruz kendi aramızda.  Bu güç birliğinin devam ederek önümüzdeki yıllarda da Alanya'nın spor organizasyonunda gerçek anlamda bir dünya markası olmasını istiyoruz. Ben hazırım. Üzerime vazife diyorum ve çevremdeki tüm arkadaşlarımız bu vazifeye davet ediyorum."     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107