banner129

Startı Bakan Çavuşoğlu verecek

Bisiklet Antrenman Kampları ile kış turizminde popülaritesi gittikçe artan Alanya'da hareketlilik uluslararası bisiklet organizasyonları ile devam edecek.

Startı Bakan Çavuşoğlu verecek
Şubat ve Mart ayında Alanya’da yapılacak ve Dünya Bisiklet Birliği ( UCI ) puanı verecek 4 günlük yol bisikleti ve 9 günlük Dağ Bisikleti yarışları için yüzlerce sporcu yarış öncesi antrenman kampları için Antalya'ya geldi.
START ÇAVUŞOĞLU VE TÜREL'DEN
Alanya’da ilki yol bisikleti branşında yapılacak olan yarışlar 10 Şubat Pazar günü (yarın) sabah 08: 30 da UCI Elit Kadınlar Yarışı ile İskeleden başlayacak ve 9 ülkeden 16 takım, 90 sporcu ile start alacak. 11.00'de başlayacak olan Velo Alanya Gran Fondo yarışında ise 200′ den fazla sporcu ter dökecek. 51 kilometrelik parkurda her yaştan amatör ve profesyonel bisikletçiler pedal çevirecek. Aynı gün saat 13.30'da İskeleden başlayacak ve 14 ülkeden 25 takım-150 bisiklet sporcunun mücadele edeceği UCI elit erkek yarışının startını ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel verecek.
400'DEN FAZLA SPORCU KATILIYOR
Grand Prix Alanya Elit Kadın, Elit Erkek Yarışları ve Gran Fondo Velo Alanya Açık yol yarışları İskelede yapay şelale önünde başlayıp Karayolları karşısında sona erecek. Sahil yolundan Demirtaş mahallesine gidip geri dönecek sporcular Dim Barajının etrafında tur atacaklar. Yarışlara ülkemiz sporcularının yanı sıra İsviçre, Almanya, Belçika, Polonya, Estonya, Kazakistan, Macaristan, Ukrayna, Beyaz Rusya, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, İran, Romanya, Tunus, Bahreyn, Irak, Özbekistan gibi ülkelerden toplamda 400 den fazla sporcu katılıyor.
Hestorex ana sponsorluğunda yapılacak yarışlara Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa ve Alanya Belediyeleri de destek verecek. Hestorex, bu yıl 4- 7 Nisan’da Antalya Anfaş’ta spor turizmi teması ile bisiklet ve futbol branşlarını tanıtım argümanı olarak kullanacak.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 20:02
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107