banner84

Taraftarın teleferik tepkisi

Gazetemizin 5 Haziran tarihinde spor sayfasında "Alanyaspor haber bekliyor" başlığı altında yayınlanan haberi ses getirdi. Teleferik'ten Alanyaspor'a 1 Lira sözünün yerine getirilmemesine turuncu-yeşilli taraftar grupları sosyal medyadan ortak açıklama ile tepki gösterdi.

Taraftarın teleferik tepkisi
Ercan YILDIRIM

YÜCEL: "HUKUKİ ALTYAPISINI HAZIRLIYORUZ"
Süper Lig’in Akdeniz temsilcisi Alanyaspor'a geçtiğimiz yıl verilen teleferik'ten 1 Lira sözü verildiği ve bu sözün üzerinden yaklaşık 9 ay geçmesine rağmen tutulmadığı konusunda Alanya Postası Gazetesi, 5 Haziran tarihinde bir haber yayınlamıştı. Haberde;  Alanya Belediyesi tarafından yap işlet devret modeliyle faaliyete geçen teleferikten her bilet için Alanyaspor'a 1 lira ayrılacağının sözü Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından verildiği belirtilmişti. Haberimizde bu sözün henüz yerine getirilmediği ve  Alanyaspor'un konuyla ilgili suskun kaldığı, teleferik işletmecilerinden de bu konuda herhangi bir açıklama yapmadığı ifade edilmişti. Konu dün yapılan encümen toplantısında bu sözü veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e soruldu. Gazetecilerin sorusu üzerine söyle dedi: "Hukuki sürecin altyapısını hazırlıyoruz. Bu konuda herhangi bir mütabakata varamadık. Ama en kısa zamanda varmaya çalışıyoruz." 

TARAFTAR TELEFERİK İŞLETMESİNE TEPKİLİ
Gazetemizin haberinden sonra Alanayspor'un taraftar grupları sosyal medya üzerinden ortak bir açıklama yayınladı. İşte taraftarın açıklaması: "Ey Teleferik A.Ş. Yönetim kurulu baskani Alanya Kalesine kurduğun teleferik para basiyor ama yaklasik 1 senedir Alanyaspora vereceğin kişi basi 1 TL yi ödemedin. Bu memleketin en büyük tanitim yüzü, gururu Alanyaspor'a 1 TL vermek zoruna gidiyorsa, bu teleferiği burada isletmene de gerek yok. Alanyanin etinden sütünden faydalanıpta kücük bir katkıyı yapmiyorsan burada ticaret yapmana da gerek yok. Sayende Alanya Belediye Baskani Adem Murat Yücel de kamuoyu önünde zor durumda kaldi. Sözünü henüz tutamayan belediye baskani durumunda şu an. Senin Alanyalıları mağdur etmeye, insanlari bu duruma düsürmeye hakkin yok. Bugune kadar kaleye kac kisi çiktiysa adam başı 1 TL yi Alanyaspor Kulübüne öde. Bundan sonrada kulübün 1 TL payını kulübe ver. Yoksa daha cok başın ağrır. Alanyaspor taraftarlarina buradan sesleniyorum yönetimi, hocayı, takimi vs konulari, aksaklıklari en kücük basarisizlikta gündeme getiriyorsunuz. 1 yildir Alanyasporun 1 TL'si Alanya dışından bir firma tarafindan verilmiyor kimseden ses cıkmıyor. Nerde kaldi bizim Alanyasporluluğumuz?" 
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107