banner84

TED'li yüzücüler Türkiye Finali'nde

TED Alanya Koleji Yüzme Takımı sporcularından Orhan Aydoğan ve İslam Safarov Türkiye Finali yarışmalarına katılma hakkını elde ettiler

TED'li yüzücüler Türkiye Finali'nde
 6-7 Aralık tarihlerinde Antalya’da yapılan Türkiye Kulüpler Arası Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası ön eleme yarışlarında TED Alanya Koleji Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Orhan Aydoğan “50 metre Kurbağalama Stili”nde barajı geçerek 17-21 Aralık tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Finalleri’ne katılma başarısı gösterdi.
Türkiye finallerine gitmeye hak kazanan bir diğer öğrenci de TED Alanya Koleji Gençlik ve Spor Kulübü yüzücülerinden İslam Safarov oldu. İslam Safarov  “50 m Serbest, 50 m Kelebek, 100 m Serbest ve 100 m Ferdi Karışık Stilleri”nde barajı geçerek Türkiye finallerine katılma hakkı elde etti. Ayrıca İbrahim Ulu ve Barış Beygit adlı yüzücüler de gelecek vaat eden sporcular olarak TED Alanya Kolejini temsil etti.
Konuyla ilgili  bir açıklama yapan Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanı ve Yüzme Antrenörü Selim Ünal, Alanya’da yüzme sporu konusunda TED Alanya Kolejinin artık bir marka olduğunu, üst üste kazanılan madalyaların ve elde edilen Türkiye şampiyonluğunun bu başarının en somut kanıtı olduğunu ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107