banner84

Teknik Direktör Bülent Korkmaz Alanya HEP Üniversitesi öğrencileriyle söyleşide buluştu

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nde katıldığı söyleşide "Alanyaspor'da bir sistem kurulmuş, doğru işleyen bir düzen var Doğru oyuncular transfer edilmiş" dedi.

Teknik Direktör Bülent Korkmaz Alanya HEP Üniversitesi öğrencileriyle söyleşide buluştu

Spor Toto Süper Lig'de başarılı bir sezon geçiren Aytemiz Alanyaspor'un Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Alanya HEP Üniversitesi'nde spor söyleşilerine katıldı.  Alanya HEP Üniversitesi'nde spor söyleşide Alanya HEP Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Gülbuğ Erol, Mütevelli Heyeti Başkanı Hilmi Tokuş, akademisyenler ve öğrenciler de yer aldı.Alanya Posta TV'nin haber spikeri Rayıf Doğrulu'nun yönettiği söyleşi, Bülent Korkmaz'ın özgeçmişini anlayan video gösterimi ile başladı. Bülent Korkmaz, kendisi ve yıllarca formasını terlettiği Galatasaray dönemiyle ilgili gelen sorulara samimi cevaplar verdi. Söyleşinin son bölümüne ünlü radyocu ve Ceyhun Yılmaz da online olarak katıldı.  

Alanyaspor'a gelen teknik direktörülerin genelde başarılı oldukları ve Sergen Yalçın ve Erol Bulut' örneğinde olduğu gibi büyük kulüplere gittikleri hatırlatılarak sorulan, Alanyaspor'un diğer kulüplerden farkı nedir sorusuna şöyle cevap verdi: "Alanya bir şehir olmuş. Bu kulüp için çok büyük bir avantaj. Başkan da uzun süredir burada başkanlık yapıyor. Bir sistem vizyon oluşturmuşlar ve doğru işleyen bir düzen var. Tabii ki sistem içerisinde bazen hatalar oluyor. Doğru oyuncular transfer etmişler. Oyuncuarın burayı sahiplendiği aidet duygusuyla hareket ediyorlar. Yani oyuncu buraya geldiği zaman kendi evi gibi görüyor. Bunu yaşamak çok önemli bir şey. Bunu doğru bir şekilde yapmışlar. Tabi hep iyi transferler yapıyorlar. Daha önceki seneler çok daha iyiydi açık söylemek gerekirse. Mesela Bakasetas çok önemliydi. Merih vardı. Tzavellas çok önemliydi, Siopis gibi, Salih gibi. Ben geçen sene Alanyaspor'u izlerken şampiyonmu olacak diye düşünüyordum. Bu sirkülasyon aynı şekilde devam ettiği zaman buraya gelecek teknik direktörün de istikrarlı bir yönetimk ve başkan olduğunu zaman çalışma alanı daha rahat oluyor." 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169