banner129

Tekvandocular Alanya'da buluştu

Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından Alanya Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonasının açılış seremonisi Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi

Tekvandocular Alanya'da buluştu
ERCAN YILDIRIM


Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen şampiyonanın açılışına Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Tekvando Federasyon Başkanı Metin Şahin sporcular ve taraftarlar katıldı. Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, törende yaptığı konuşmada Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen bin 600 sporcuyu ilçede ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi . Sporcuların barış ve huzurun elçileri olduğunu kaydeden Harputlu, "Spor, bizleri her zaman doğru yola sevk eder. Tüm sporculara başarılar diliyorum" dedi.

"TÜRKİYE'DE 400 BİN LİSANSLI SPORCUMUZ VAR"
Açılış seremonisinin ardından gazetecilere açıklama yapan Şahin ise yaklaşık bin 600 sporcunun katılımıyla Türkiye Büyükler Şampiyonasını gerçekleştirdiklerini söyledi. Katılımın fazla olduğunu dile getiren Şahin, "Burada şampiyon olacak, dereceye girecek sporcularımız 2017 yılında uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil edecekler ve başarı yolunda ilerleyecekler." diye konuştu. Geçen yıl başarılı bir dönem geçirdiklerini ifade eden Şahin, "Şubat ayı başında yapılacak bir organizasyon daha var. Olimpiyata puan veren bir etkinlik. Aşağı yukarı 2 bine yakın katılım bekliyoruz. Ama bugün asıl olan dünya şampiyonası. Buralarda başarılı olan sporcular, dünya şampiyonasında milli takımı temsile edecek." dedi. Şahin, tekvando lisanslı sporcu sayısının Türkiye'de 400 bine ulaştığı bilgisini de vererek, bunun kendileri için gurur verici olduğunu söyledi. Bu sayıyı artırmak istediklerini kaydeden Şahin, "Spora katılan gençliği artırmak için ilçe ve köylerde dahil ulaşmak için projeler üretiyoruz daha da iyi olmak için çalışmaya gayret göstereceğiz." diye konuştu. 

"BU ETKİNLİKLER ALANYA'YA EKONOMİK KATKI SAĞLIYOR"
Yücel ise belediye olarak sporun her türlüsüne destek verdiklerini kaydetti. Dünyanın en güzel yerinde etkinliklere güzel imkanlar sağlamaya çalıştıklarını dile getiren Yücel, şöyle konuştu: "Geçen yıl 43 organizasyona ev sahipliği yaptık. Şehrimize bu etkinlikler hem canlılık hem de renk katıyor. Üstelik ekonomiye de katkı sağlıyor. Daha iyi olanak ve imkanlarla çalışmak için elimizden geleni yapıyoruz. Turizm kenti olmamız dolaysıyla da bu tarz etkinlikler alternatif turizmimize katkı sağlıyor." 

" TEKVANDO'YU BAYANLARA TAVSİYE  EDİYORUM"
Şampiyonada 49 kiloda yarışarak ikinci olan İpek Çidem de "Türkiye ve Avrupa şampiyonluğum var. Bu branşı seçtiğim için mutluyum. Kaliteli ve başarılı bir spor yapıyorum. Federasyonumuz da bu anlamda büyük destek veriyor. Bu şampiyonada ikinci oldum ama benim hedefim olimpiyat. Olimpiyatlara gitmek istiyorum." dedi. Çidem, tekvandonun, bir bayanın yapması gereken sporlardan biri olduğunu da sözlerine ekledi. 

"HEDEFİM OLİMPİYATLAR"
Sporcu Ömer Fırat Çelik ise 6 Türkiye şampiyonluğu ve Avrupa birinciliğinin olduğunu belirterek "Bu turnuvada istediğim sonucu alamadım ama çalışmaya devam edeceğim. Her sporda olduğu gibi yenmek ve yenilmekte var ama başarılı olacağım. Hedefim her sporcunun olduğu gibi olimpiyatlar" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2017, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107