banner129

Turizmcilerde bisiklet turu sevinci

Alanya etabının çıkarıldığı 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda Alanya etabının tekrardan dahil edilmesi Alanyalı turizmciler tarafından sevinçle karşılanırken Alanya'nın tanıtımına büyük katkısı olacağını söylediler.

Turizmcilerde bisiklet turu sevinci
Mevlüt UYGUR

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda Alanya etabı çıkarılması Alanyalıların ve turizmcilerin tepkisine neden olmuştu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun direktifleri ile tura Alanya atanı tekrar dahil edildi. Türkiye Bisiklet Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 9-14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun yeni güzergahı şu şekilde, Konya-Konya, Alanya-Antalya, Fethiye-Marmaris, Marmaris-Selçuk, Selçuk Manisa, Bursa-İstanbul olarak duyuruldu. Alanyalı turizmciler Alanya Postası'na yaptığı açıklamada, Alanya'nın tekrardan tura dahil edilmesini sevinçle karşıladıklarını söyleyerek Alanya'nın tanıtımına büyük katkısı olacağını söylediler.

'BİZLERİ SON DERECE SEVİNDİRDİ'

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, " Alanya spor turizmi anlamında son derece donanımlı ve deneyimlidir. Bisiklet turu ile alakalı olarak bugüne kadar yapılan tüm Cumhurbaşkanlığı bisiklet turlarının organizasyonun başlangıç noktasında organizasyon yapması sebebiyle ile de bu konuyu gayet iyi bilen bir bölge. Bu anlamda da yapılan bu yanlışlığın düzeltilmiş olması bizleri son derece sevindirdi. Başta Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

'ALANYA'NIN TANITIMINA KATKISI OLACAKTIR'

SKAL Alanya Dönem Başkanı Mehmet Nedanlı, "Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na Alanya etabının tekrardan dahil edilmesi güzel bir şey. Bisiklet federasyonunun yaptığı bu yarış çok ciddi bir izleyici kitlesine sahip. Onlarca ülkede canlı yayınlanıyor. Bu bisiklet yarışının Alanya'nın ve bölgenin tanıtımına mutlaka bir etkisi olacaktır. Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun direktifleri ile yarışa Alanya etabı tekrardan dahil edildi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Alanya için güzel bir şey. Devam etmesini temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

'HİÇ ÇIKMAMASI GEREKİYORDU'

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, " Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turun'da Alanya etabı çıkarılınca korkmuştuk, eklenmeyecek diye. Çok üzülmüştük bundan dolayı. Fakat bugün öğrendik ki yarışa Alanya etabı tekrar dahil edilmiş. Sağ olsun Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu her zaman ki gibi Alanya'nın yardımına Hızır gibi koştu. Bu biz turizmciler ve Alanyalılar tarafından sevinçle karşılandı. Zira bu Bisiklet Federasyonunun yapmış olduğu reklam, pazarlama ülke tanıtımına katkısı rakamlarla ifade edilmez, çok büyüktür. Bundan dolayı gerçekten mutluyuz, gururluyuz. Alanya'mız tekrar bu halkanın içerisine dahil oldu. Bence hiç çıkmaması gerekiyordu ama bundan sonra da Alanya bu halkanın içerisinde olmaya devam edecektir. Alanya'mıza hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107