banner84

Turuncu-yeşilli taraftarlar kamuflaj forma satın almaya başladı

Aytemiz Alanyaspor 2020-2021 Süper Lig sezonunda giyeceği kamuflaj formasının gelirinin yüzde 10’unu Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Alanyaspor taraftarlarının özellikle kamuflaj formaya olan ilgisi de hat safhaya çıktı. Bu sezon 3 formayla ligde mücadele eden Alanyaspor’da en çok satışı yapılan forma ise kamuflaj forma oldu. Milli Savunma Bakanlığı’da resmi sayfasından bu duyarlılıktan dolayı Alanyaspor’a teşekkür mesajı yayınlamıştı. 

Turuncu-yeşilli taraftarlar kamuflaj forma satın almaya başladı

Alanya’nın en işlek caddesi olan Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Alanyaspor Mağazasına forma almaya gelen, Alanyaspor’un Yörükler Taraftar Grubu Başkanı Hilmi Güney, “Kulübümüzü ben diğer kulüplerden ayrı tutuyorum. Özellikle sosyal proje anlamında kulübümüz her zaman öndedir." dedi. Alanyaspor’a gönül vermiş bir taraftarlardan Adem Tunç ise, “Türkiye’de bir ilk olduğunu düşündüğüm bu kamuflaj forma kampanyasından dolayı kulübümüze teşekkür ediyorum. Her birey gibi bizimde bir nebzede olsa katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize." diye konuştu

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu da, “Kupa maçında da tanıtımını yapıp giymiştik. Gelirlerinin de yüzde 10’unun Mehmetçik Vakfı’na bağışlama kararı almıştık. Fakat geçen gün Milli Savunma Bakanlığı’mızın Alanyasporumuza formadan dolayı teşekkür paylaşımından dolayı bizde bunun karşılığında bir jest yaparak yeniden bu bağış oranını yüzde 20’ye çıkarttık.” dedi.

- Ercan YILDIRIM

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107