banner84

Vagner krallığı istiyor

Aytemiz Alanyaspor'un Brezilya'lı golcüsü Vagner Love, Süper Ligi gol kralı olarak tamamlamayı istediğini söyledi. Gazetecilere açıklamada bulunan Vagner, "attığım gollerde takım arkadaşlarımın katkısı büyük onlara teşekkür ediyorum" dedi

Vagner krallığı istiyor
Ercan YILDIRIM

Aytemiz Alanyaspor'un ve Spor Toto Süper Lig'in 18 gol ile en golcü Vagner Love, bugün antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Konyaspor maçını kazandıkları için mutlu olduğunu söyleyen Vagner Love, "Maç içerisinde attığım 2 gol, dediğiniz gibi beni gol yarışında lider konuma getirdi. Ama gol atmanın ötesinde takımımız galip geldiği için mutluyum. Gol krallığındaki yarışımız devam ediyor. Evet, şu an lider konuma geldim ama bunda takım arkadaşlarım da katkısı büyük. Gerçekten buradan takım arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Takım olarak biz ve ben bireysel olarak çok yoğun çalışıyorum. Çalıştığımız sürece goller atmaya devam edeceğiz. Umarım ben de gollere devam edip gol krallığı yarışını lider konumda bitirebilirim" diye konuştu. 

Gazetecilerin, "Ligin ilk 8 haftasında gol atamamıştın, gol atamayacağım diye bir endişen oldu mu sorusuna Vagner: "Tabi bu tarz şeyler futbolun içerisinde var. Aynı zamanda benim menajerim olan babamın söylediği bir laf vardır. Bunu futbolda hiçbir zaman unutmam; “Nasıl başladığın değil, nasıl bitirdiğin önemli. Belki iyi başlayamadık ama şu anki fotoğraf itibariyle iyi bitireceğiz gibi gözüküyor. Umarım bu şekilde devam eder ve sezonu iyi bir yerde bitiririz. Ben de çok çalışıyorum. Şu an sahaya en son geldim. İçeride ekstra çalışmam vardı. Bu çalışmamı Allah da görüyor" dedi. 


Türkiye’ye geldiği ilk günle şu an arasında bir kıyaslama yapması istenen Vagner, "
Tabi gerçekten büyük bir fark var. Ben lige adapte  olana kadar, takım arkadaşlarıma adapte olana kadar, mevcut kültüre adapte olana kadar belli süre geçti. Hatta devre arası gelen arkadaşlarımıza alışana kadar bile belli bir adaptasyon süresine ihtiyacımız var. Şu an onu atlatmış durumdayım. Gerçekten çok iyi hissediyorum, çok da mutluyum burada" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 20:18
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107