banner84

Vefalı sporcu Doğukan Ulu

Spor hayatına Alanya'da başlayan ve A Milli Voleybol Takımıyla Avrupa Şampiyonluğu yaşayan Doğukan Ulu, Alanya'daki arkadaşları ve antrenörü Serdar Esen'i unutmadı.

Vefalı sporcu Doğukan Ulu

Ercan YILDIRIM

Avrupa Şampiyonu olan A Milli Voleybol Takımı'nın ilk 6 oyuncusu Doğukan Ulu, hem ziyaret hem de tatil için Alanya'ya geldi. Galatasaray'a 3 yıllık imza atan milli takımın as oyuncusu Doğukan Ulu, Alanya'da ilk olarak kendisini keşfeden ve voleybola kazandıran hocası Serdar Esen'i ziyaret etti. Takım ve okul arkadaşlarını da ziyaret eden milli voleybolcu, Avrupa Şampiyonası maçlarında giydiği A Milli Takım formasını eski hocasına hediye etti. 

Serdar Esen, Doğukan Ulu'yu Anamur'da okul maçlarında keşfetmiş ve burslu olarak Alanya Bahçeşehir Okulları'na getirmişti. Voleybol alt yapı eğitimini Alanya'da alan Doğukan, Genç Milli Takımda da forma giyerken, Ayın Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Doğukan, A Milli Voleybol Takım ve Galatasaray'ın oyuncusu.  

Doğukan'ı voleybola kazandıran Serdar Esen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti Alanya Postası Muhabiri Ercan Yıldırım'a anlattı. Doğukan için övgü dolu sözler sarfeden Serdar Esen, "Çok değerli bir öğrencim. Beni ve Alanya'daki arkadaşlarını her yıl ziyaret eder. Çok başarılı ve örnek bir sporcu. Doğukan'a başarılarının devamını diliyorum" dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107