banner84

'Tarih sizi affetmeyecek'

'Bazılarının zoruna gitmiş'

Herşeyden önce Alanyaspor'a bize yaşattığı bu heyecandan ötürü emeği geçen Başkandan, yönetimden, teknik heyetten, futbolcusundan, çalışanına kadar herkese Alanyaspor'u sevenler adına teşekkür ediyorum.

Süper Lig bizim için hayal veya çok zor denilen günleri hatırlıyorum. Daha Süper Lig'e çıkmamıza 10 sene var 1. Lig'de tecrübe kazanmamız denilen günleri hatırlıyorum. Süper Lig'e yükseldiğimizde düşeriz diyenlerin sesi kulaklarımda. Lig'de kalalım yeter diyenlerin de sesi kulaklarımda. 

Bugün; sezona fırtına gibi giren, 'Şampiyon olabilirmiyiz' dedirten, maçlarda favori gösterilen, korkulan, rakipleri kendi sahasına hapseden bir Alanyaspor izliyoruz. Eskiden üç büyükler vardı. Artık yoklar bana göre. Artık o sözde üç büyükler kendi sahasında Alanyaspor karşısında 'Çanakkale Geçilmez' taktiği uyguluyorlar. Fahiş ücretlerle milyon Euro verdikleri oyuncuları kale önüne yığıp etten duvar örüyorlar. Şaka değil gerçek bunlar. Bunu yaptıran da Alanyaspor. Helal olsun Alanyaspor'a. 

Son haftalarda mağlubiyetler alınsa da Alanyaspor, dimdik ayaktadır. Rakiplerine bu korkuyu salan bu kadro idi, bu ekip idi. Aynı ekip aynı kadro toparlanmasını da bilir. Onlara güveniyoruz, onlara inanıyoruz. Hepsinin bir hedefi var. Kimisi milli formayı giymeyi, kimi transfer yapmayı, kimisi Avrupa'da sahaya çıkmayı hayal ediyor. Alanyaspor'da onlar için çok iyi bir vitrin, kendilerini gösterebilecekleri Süper Lig'deki en iyi kulüp.  

Futbolda yenilgi de var fark yemekte. kendi sahanda yenilmekte olacak. Olsun futbolun güzelliği bu. Taraftarına her türlü duyguyu; üzüntüyü ve sevinci yaşatıyor. 

Gelelim asıl meseleye, Alnyaspor'un bu inanılmaz başarısı, sözde üç büyük taraftarını rahatsız etmiş. Sosyal medyada yapılan yorum ve paylaşımlarda Alanyaspor'a sallıyorlar. Çağdaş hocaya sallıyorlar. Bu yorum ve paylaşımlardan, Alanyaspor'un başarısının onları rahatsız ettiğini fark ettim. Galatasaray'ın Beşiktaş'ın Alanyaspor'a yenilmesi, Fenerbahçe'nin galip gelmesine rağmen Alnyaspor karşısında aciz bir futbol oynaması taraftarlarının zoruna gitmiş.  

Sözde üç büyük tarftarı yorumcusu yenildiklerinde her zaman şunu söylüyorlar: 'Sanki şampiyon mu olacaksınız?' 'tam11 futbolcuyla kapanıyorsunuz, böyle futbol mu olur?' 'Çanakkale geçilmez yapıyorlar Türk futbolu işte bu yüzden gelişmiyor' 'Futbolu çirkinleştiriyorlar'  Bunu söyleyenler bugün 'Çanakkale geçilmez' taktiği uyguluyorlar.

Tabii bunların birde ulusal televizyon kanallarında avukatları var. Özellikle TRTSpor, Aspor'da ve yayıncı kuruluş. Üç büyükleri aklamak bütün pozisyonları onların lehine yorumlamak üzere hazır kıta bekliyorlar. Birde bunların yanında sırf reyting için türk futbolunu katleden yanlış yönlendiren spor programları var bazı kanallarda. Ama şunu bilmiyorlar; Gün gelecek Türkiye'de 20 yada 30 yıl sonra çekilecek bir 'Türk Futbol Tarihi ' belgeselinde bugün ki yorumcuların nasıl da takım kayırdıklarını, nasıl da TV ekranlarında silahşörlük yaptıklarını, hakemleri nasıl baskı altına almaya çalıştıklarını, ayrıca hakemlerin de MHK'nın da büyük takım lobilerinin baskısı altında nasıl çaresizce iş çevirdiklerini anlatacak bir belgesel yapımcısı çıkacaktır. Anadolu medyasında yerel gazetelerde günümüzde yazılan haberlerden toparlanacak, günümüzde 25-30 yaşında olanlar 50-60 yaşında belgesel yapımcısına konuşacak. Kısacası Türk Futbol tarihinde sizden hiç de iyi bahsedilmeyecek.   

YORUM EKLE

banner107