banner84

Instagram, Facebook ve Whatsapp'taki sorun ne?

Sosyal medya devi Facebook'un ana uygulaması dahil diğer uygulamaları olan Instagram, Messenger ve WhatsApp'da dünya genelinde sorun yaşanmaya başladı. Kullanıcıların tepkileri Twitter üzerinden artmaya devam ediyor.

Instagram, Facebook ve Whatsapp'taki sorun ne?

Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram'a ve Facebook'a erişim sorunu yaşanıyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre Instagram'da; gönderiler yüklenmiyor, ana sayfa yenilenmiyor ve hesaplara giriş gerçekleştirilemiyor.
Türkiye dahil İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, İsveç, Pakistan, Hollanda, ABD, Lübnan, Singapur, Mısır, Brezilya, Almanya, Bahreyn, Gürcistan ve daha birçok ülkede Instagram'da hiçbir işlem yapılamazken işin Facebook tarafında ise sadece paylaşımların yapılamadığı görülüyor.
Instagram'ın sahibi olan Facebook'tan konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama ne Instagram için ne de Facebook için geldi. ABD merkezli şirketin sorunu çözmek için çalıştığını ve erişimde yaşanan sorunların en kısa zamanda çözüleceğini tahmin ediyoruz.
An itibariyle WhatsApp üzerinden fotoğraf ve video göndermeyle ilgili herhangi bir işlem yapılamıyor. Bazı kullanıcılar sorun yaşamadıklarını iletiyorlar.
Facebook, Instagram ve Messenger, eş zamanlı olarak çökmeye başladı. Yetkililerden herhangi bir resmi açıklama hala bulunmuyor, ancak siber saldırı ihtimalinden şüpheleniliyor.
Instagram, WhatsApp, Facebook ve Messenger uygulamalarındaki sorun bazı kullanıcılar için ortadan kalksa da işlemler çok yavaş gerçekleşiyor. Özellikle görsel içeriklerin yüklenmesi uzun sürüyor, WhatsApp'da görsel transferde sıkıntılar yaşanıyor. Facebook'un tüm uygulamalarında zaman zaman uzun süreşi kopukluklar yaşanıyor. 
Sosyal medya devi, yaklaşık 2 saattir tarihinin en uzun soluklu erişim sorunuyla boğuşuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 23:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107