banner84

Proje yarışması başlıyor

Akdeniz Üniversitesi Genç Kalite Topluluğu ve Ar-Ge Topluluğu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘2.Uluslararası Innoproject Proje Yarışması’ 15 Nisan’da Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek

Proje yarışması başlıyor
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve ATSO çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Genç Girişimciler İcra Kurulu’nun katkı sağladığı yarışmada, sürdürülebilen, inovatif, yenilikçi ve geliştirilebilen fikirlerin peşinde koşan öğrenciler destek almak için projelerini yarıştıracak.
İLK YILINDA İKİ PROJEYE YATIRIM ALMA ZEMİNİNİ HAZIRLAMIŞTI
Bu yıl Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 80 proje başvurusu alan Innoproject, gerçekleştirildiği ilk yılında iki projeye yatırım alma zeminini hazırlamıştı. Projelerini yarıştıran öğrencilere hem bir eğitim zemini hazırlamak hem de Türkiye’nin deneyimli yatırımcılarıyla buluşturmayı hedefleyen Innoproject Akdeniz 2016 yarışması, ATSO ve TOBB Antalya Genç Girişimciler Kurulu dışında, Antalya Organize Sanayi Bölgesi, Elektrik Mühendisleri Odası, TMOBB gibi kuruluşların da desteğini aldı.
GİRENLERE TOPLAM 19 BİN LİRA PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK
Yarışmada Ar-Ge ve Teknoloji ile Girişimcilik ve E-Ticaret olmak üzere iki kategoride projelerini yarıştıracak öğrencilerden dereceye girenlere toplam 19 bin lira para ödülü verilecek. Birincilerin 5, ikincilerin 3 ve üçüncü olan projenin bin 500 lira para ödülü kazanacağı yarışmada gençler aynı zamanda projelerini yatırımcılara da sunma fırsatı bulacak.
Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107