Dicle Elektrik, kaçak elektrikle mücadele kapsamında jandarma ile iş birliği yaparak Şanlıurfa'nın Akçakale, Ceylanpınar, Eyyübiye, Haliliye, Harran, Siverek ve Viranşehir ilçelerinde drone ile rutin kontroller gerçekleştirdi. Bu kontrollerde tarlalara gömülmüş 351 adet kaçak trafo tespit edildi.

Büyük Ekonomik Kayıp

Kaçak trafoların ekonomiye yıllık 200 milyon liradan fazla zarar verdiği tahmin ediliyor. Bu trafoları kullanan kişilerin normalden 9-10 kat fazla elektrik tükettiği ve bu durumun da bölgedeki elektrik şebekesine büyük zararlar verdiği belirtiliyor.

Ceylanpınar ve Viranşehir'de Operasyon

Ceylanpınar ve Viranşehir'de tespit edilen 19 kaçak trafoya el koyan Dicle Elektrik, kalan 332 trafo için suç duyurusunda bulundu.

Kaçak Elektrikle Mücadele Sürecek

İnternet sansüründe rekor kırıldı: 219 bin URL engellendi İnternet sansüründe rekor kırıldı: 219 bin URL engellendi

Dicle Elektrik yetkilileri, kaçak elektrikle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini ve bu tür operasyonların devam edeceğini açıkladı. Yetkililer, kaçak elektrik kullanımının bölgedeki abonelerin elektrik haklarını ihlal ettiğini ve şebekeye aşırı yük binmesine neden olarak kesintilere yol açtığını da vurguladı.

Kaçak Elektrik Kullananlara Uyarı

Yetkililer, vatandaşları kaçak elektrik kullanmaktan kaçınmaları ve elektrik ihtiyacı için yasal yollara başvurmaları konusunda uyardı. Kaçak elektrik kullananlara ağır yaptırımlar uygulanacağı da belirtildi.   -Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi