banner84

Transfer şart!

Süper Lig'de yeni sezon bu hafta sonu başlıyor. Bütün takımlarımıza sakatlıksız, şaibesiz, kavgasız, gürültüsüz, Türk futbolunun kazandığı bir sezon dilerim. 

Alanyaspor, yeni sezona başlarken çok fazla oyuncusunu kaybetti. Alanyaspor'un yeni sözleşme teklif etmesine rağmen çoğunluğunun sözleşmesi bitti ve gitmeyi tercih etti. Tzavellas ve Berkan gibi bazı oyuncuları gelir elde etmek amaçlı elden çıkaran Alanyaspor yönetimi, Süper Lig'de belki en zorlu transfer sezonunu geçiriyor. 

Alanyaspor takımı sezona ilki Burdur'da ikincisi Düzce'de olmak üzere iki ayrı kampta hazırlandı. İlçeye dönen Alanyaspor, ligin başlamasına beş gün kala hazırlık maçında Konyaspor'a 3-1 mağlup oldu. Alanyaspor, Konyaspor maçında bir tekeri patlak ve motoru tekleyen araba gibiydi Konyaspor karşısında. Şöyle ki; Sol arka teker olarak sol beki görürsek, bu mevkide görev yapan yeni transfer Cristian Borja'nın bedeni sahada ama ne ruhu, ne mücadelesi ne de oyuna katkısı yoktu. Yönetimin acilen bir sol bek transfer etmesi lazım. Aracın tekleyen motoru da orta sahaydı. Görüyorum ki halen ne Bakasetas'ın ne de Salih Uçan'ın yeri doldurulmuş değil. Orta sahada çok kaliteli bir transfer olmazsa olmaz bence. 

Sol bek sahada olmayınca soldan ataklar göremedik. Davidson tek başına hem de orta sahada yardım da ederek bir şeyler yapmaya çalıştıysa da futbol bireysel bir oyun değildi..! İleride Famara gol için buluşması gereken toplarla yeterince buluşamadı. Famara'ya hücum desteği de yetersiz kaldı. Alanyaspor, Candeias ve Efecan ile sağdan oldukça etkili oldu. Kaleci Serkan, penaltıyı kurtardı lig maçlarına hazır olduğunu gösterdi. 

Tamam orta saha ve sol bekte büyük sıkıntı var ama belki de sıkıntının bir başka sebebi de 3'lü savunma oynamaktan kaynaklanıyor da olabilir. Sahada üç - dört - üç şeklinde dizilişle oynayan Alanyaspor'un belki de eski dizilişe geri dönmesi lazım. 

Ben Alanyaspor'dan yeni sezonda oyun olarak Avrupa Şampiyonası'nda sıkça gördüğümüz hızlı oyunu bekliyordum. Hızlı pas yaparak oynayan kazanıyor.  Başakşehir ve Altay maçlarında takımın ligde ne yapabileceğini göreceğiz. zaman geçirmeden orta sahaya ve sol beke hatta Babacar'ın durumu belirsizliğini koruyor bir de santrafor transferi şart görünüyor.        
 

YORUM EKLE

banner107

banner169