banner84

Tüm çabalara rağmen Anadolu takımlarının yılı olacak

Süper Lig’de takımlar ikinci yarı hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor. Takımların neredeyse tamamı şu an Belek’te hazırlanıyor, yalnızca Gençlerbirliği Alanya’da kampını sürdürüyor. Daha hareketli, daha heyecanlı bir yarı bizi bekliyor gibi gözüküyor. Ara transfer döneminin açılmasıyla takımlar kadrolarındaki eksikleri tamamlamaya başladı. Alanyaspor’da henüz bir hareket yok ancak takımın çok da bir eksiği yok zaten. Bir iki takviyeyle kadrodaki eksiklik de tamamlanacaktır, kaldı ki zaten kemik kadroda bir problem yok.

Gelelim bu yazıyı yazma nedenime… Yine basında da yer aldığı üzere transfer süreci 3 büyükler arasında ilerliyor. En çok onlar konuşuluyor, onların transferleri göz önünde bulunduruluyor. Anadolu takımlarındaki en iyi oyuncular yine 3 büyüklere yakıştırılıp, oyuncuların akılları bulandırılıyor. Bakıyoruz mesela günlerdir Alanyasporlu Welinton ve Cisse Fenerbahçe’nin gündeminde, Galatasaray’ın gündeminde, N’Sakala’ya Beşiktaş kancayı taktı gibi başlıklar görmeye başladık. Bu sadece Alanyaspor’un futbolcuları için yazılar birçok haberden 3’ü. 3 büyükler sürekli böyle başarılı futbolcuları alıp kadrosunda çürütüyor. Birçoğu gittiği takımlarda ya forma bulamıyor, ya da zaten oynatıldıkları pozisyon ve ya sistem onlara uymadığı için adeta çar çur ediliyor. Zaten ulusal basın yaptığı bu tarz haberlerle futbolcuların aklını çelip kendi takımlardaki performansını da düşürüyor bana göre. 

Mesela Erol Bulut için de Trabzonspor’a gidecek, teklif geldi gibi şeyler yazıldı çizildi de hocamız Allah’tan erkenden önlemini alıp “Ben Alanyaspor’da mutluyum, burada yapacak işlerim var” diyerek konuyu kapattı. Bu ulusal medyanın da sadece büyük takımlara çalışmayı bırakması ve Anadolu takımlarına da biraz destek olması lazım. Yoksa biz vasat bir lig olmaktan öteye geçemeyecek. 

Ulusal medyanın, spor yorumcularının bütün çabasına rağmen, Anadolu takımları bu yıl kendilerinden, başarılarından fazlasıyla söz ettirecek ve onların yılı olacak buna sonuna kadar inanıyorum. VAR sisteminin gelmesiyle zaten büyük takımların foyası ortaya çıkmaya başladı, fazla fazla harcamalarının sonuçlarını da görüyorlar bu yıl. Saçma sapan yönetilen takımlar bu yıl ortaya dökülecek gibi…

Bu arada başka bir konuya daha değinmek istiyorum kısaca… Alanya’da bir arkadaş var, bayılıyor insanları sadece eleştirmeye. Alanyaspor’a gelen başarılı ve ismi bilinen futbolcuların nedense sadece açığını arıyor, garip garip şeyler bulup eleştiriyor. Valla helal olsun az da futboldan mı bahsetsek, nasıl oynadığını mı konuşsak? Takıma neler kattığını mı ölçüp tartsak daha mı iyi olur sanki?
 

YORUM EKLE

banner107