banner84

‘14 milyon hedefine yaklaşıyoruz’

2018 turizm sezonunu Alanya Postası'na değerlendiren turizmciler Antalya'nın ve Alanya'nın 14 milyon turist hedefine adım adım yaklaştığını belirterek sezon sonunda 14 milyon hedefine ulaşacaklarını söylediler

‘14 milyon hedefine yaklaşıyoruz’
Mevlüt UYGUR

2018 turizm sezonunda 14 milyon turist hedefi koyan Antalya adım adım hedefe yaklaşıyor. Yılbaşından bu yana Antalya ve Alanya bölgesine 9 milyonun üzerinde turist gelirken sadece Ağustos ayında 2 milyon 150 bin turist geldi. 2018 turizm sezonunu Alanya Postası'na değerlendiren Alanyalı turizmciler, rekorlarla geçen 2018 turizm sezonu sonunda Antalya'nın 14 milyon turist hedefine mutlaka ulaşacağını söylediler.

'2018 REKOR YILI OLARAK GEÇİYOR'

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, "2018'de hem Antalya hem de Gazipaşa-Alanya Havalimanı girişlerine baktığımızda tüm zamanların en iyi performansını gösteriyor. Bu sene Alanya-Antalya bölgesi için gerçekten bir rekor yılı olarak geçiyor. Şuana kadar 9 milyonun üzerinde bir turist girişi oldu. Antalya olarak hedeflediğimiz 14 milyonu aşacağımızı düşünüyorum. Yabancı misafir ve iç pazarı değerlendirdiğimiz zaman 14 milyonu aşacağımız ön görülüyor.  Bu tamamı ile yabancı değil iç pazarında girişleriyle birlikte. Sonuçta iç pazar da olsa yabancı da olsa toplamda 14 milyonu aşacak bir noktadayız. Sayısal anlamda son derece çok güzel bir sezon geçiriyoruz. İnşallah bu sayısal rakamların yansıması gelir rakamlarına da bir yansıması olur. Hedefimiz daha çok gelir anlamda yükselmek" ifadelerini kullandı.

'HEDEFİ AŞACAĞIMIZA İNANCIM TAM'

Türkiye Seyahat Acenteciler Birliği (TÜRSAB) Alanya Yöre Temsil Kurulu Başkanı Bilal Korkmaz, "Bu sene Antalya'mızın 14 Milyon turist hedefi vardı. Antalya olarak bu hedefi aşacağımıza inancım tam. Çünkü sadece Ağustos ayında 2 milyon 150 bin turist Antalya'ya geldi. Ocak ayından itibaren ise  9 milyon 137 bin turist Antalya'mıza geldi. Ben şuanda eylül ayının da iyi olduğunu görüyorum. Ekim ayının da iyi olacağını düşünüyorum hatta Kasım'ın da iyi olacağını düşünüyorum. Olağanüstü bir aksilik olmazsa kasımın da doluluk oranları da yüksek olacaktır. En başında söylediğim gibi biz bu göreve gelirken yukarıdan aşağıya dizayn baktığımız zaman Turizm Bakanlığı'ndan TÜRSAB Başkanlığına, bölgedeki TÜRSAB yönetimine kadar turizme hassas ve turizmin içinden gelmiş kişileriz.  Başka sayın bakanımız olmakla ve TÜRSAB başkanımız ve bizler turizmle ilgili özellikle bizim kendi bölgemizdeki hassasiyeti bütün çalışmaları duyarlı bir şekilde yapıp geçmiş yılları telafi etmeye çalışıyoruz. Geleceğe de yüksek hedefler koyarak çalışıyoruz. Olağanüstü bir hal olmazsa çok yüksek ümit besliyorum, turizmde. İnşallah çok daha iyi olacak. Esnafımız, halkımız daha çok para kazanan, emeğinin ve yatırımının karşılığını alan rahatlıkla hareket edip çalışabilecek. Biz turizmciler olarak bunu hedefliyoruz.  Yıllardır turizmdeki aksaklıklar yüzünden Alanya'mız ve esnafımız turizmden çok faydalanamadı. Hep karamsar oldular. Bizler bunları telafi edebilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Turizmde inşallah Antalya olarak 14 Milyon turist hedefini aşacağız ve iyi yerlere varacağız" dedi.

'BU GİDİŞLE 14 MİLYONA ULAŞIRIZ'

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Sadece Ağustos ayında 2 milyon 150 bin turistin Antalya'ya gelmesi geçmiş zamanların üzerinde en iyi bir rakamdır, zira Temmuz ayında da daha önceki yılların rekoru kırılmış ve eylül ayında da kırılacağından şüphemiz yoktur. Bu gidişle 14 milyon hedefimize inşallah ulaşmış olacağız. Şu anki doluluklarımıza gelince Eylül ayı ortalarında Avrupa’da ve ülkemizde okulların açılması ile bir boşluk olsa da ay sonlarına doğru yine ciddi doluluklar gözlenmektedir. Özellikle döviz kurlarındaki artış ile yabancılar için daha cazibeli hale gelen bölgemize ilgi daha çok artmıştır. Hatta otellerimizde konaklayan turistler, paralarının alış gücüyle alışverişin tadını çıkartarak fazla kilolarla ülkelerine dönmekte olduğunu söyleyip tekrar gelmek istediklerini belirtiyorlar. Yine dövize bağlı olarak Türk misafirlerimizin de yurtdışına çıkışlarında azalmalar başlamış ve tatillerini Ege veya Akdeniz sahillerine doğru kaydırarak planlarında değişiklikler yapmışlardır. Temennimiz bu yaz havasının Ekim, Kasım aylarında da devam ederek bu güzel gidişatın uzaması ve kış aylarında Alanya’nın ve Alanya'mızın yüzünün gülmesidir" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107