banner84

2021'de otelleri bekleyen tehlike

Pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçen otelcilerin başı dolandırıcılarla dertte. Otellerin web sitelerini kopyalayan dolandırıcılar 2021'de otelleri ve müşteriler zor durumda bırakacak. Alanya'da şu ana kadar bilinen 8 otelin web sitesi kopyalandı

2021'de otelleri bekleyen tehlike

-Ayşe Yağmur MERCİMEK
Mart 2020'de ortaya çıkan koronavirüs sonrası turizme yaşanan gerileme, sektörü ekonomik açıdan ciddi kayıplara uğratı. 2021'e yönelik umutları yüksek olan otelcilerin şimdilerde ise dolandırıcılarla başları dertte. Pandemi nedeniyle zaten zorlu bir süreçten geçen turizmci şimdi de dolandırıcıların otellerin web sitelerini kopyalanması ile zor bir süreç yaşıyor. Müşteri ve otelciyi karşı karşıya getiren dolandırıcılar Alanya'da şu ana kadar 8 otelin web sitesini kopyaladı. 
ONLİNEDA İŞLEMLERE DİKKAT
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, " 2021 turizm sezonu, bölgemizde iç pazar ağırlıklı başlayarak, Rusya ve Doğu Avrupa ülkeleriyle yoğunlaşarak hız kazanacak. Bu süreçte hem  vatandaşlarımızı hem de farklı ülkelerden tatil rezervasyonu yapacak olan misafirlerimizi sahte web sitelerinden işlem yapmamaları konusunda dikkatli olmaya davet ediyoruz. 
'MUTLAKA TEYİT EDİN'
Misafirlerimiz rezervasyon öncesinde otel işletmelerinden ilgili web sitelerini mutlaka teyit etsinler. Ayrıca açık ya da kapalı tesis bilgilendirmesi anlamında Alanya özelinde önlemlerimizi de aldık. Bu anlamda misafirlerimiz, ALTİD üyelerimizin yer aldığı güncel açık otellerin listelendiği www.alanyaacikoteller.com / www.alanyaopenhotels.com sitesinden faydalanabilirler. Üye tesislerimizin yer aldığı tam listeyi ise www.altid.org.tr üzerinden görebilirler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 16:27
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107