banner84

'2021 Rus yılı olacak'

MITT Moskova fuarından sevindiren haberler gelmeye devam ediyor. Alanya standında tanıtım yapan Dahaoğlu, "Ruslar şehrimizi çok özlemiş. İnşallah 2021 yılı Rusların yılı olacak" dedi.

-Özgür YILMAZ
Koronavirüs nedeniyle birçok fuar ertelenir ve online gerçekleştirilirken, ilk kez bir fuar yüz yüze gerçekleşti. Yüz yüze gerçekleşen MITT Moskova, turizmcinin aradığı morali verdi. Dünyanın en önemli turizm fuarlarından MITT Moskova’dan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in verdiği müjdelerin ardından şimdi de Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, umut veren açıklamalarda bulundu.  27’nci kez kapılarını açan MITT Moskova Fuarı’nda Alanya için olumlu geri dönüşümler alınırken, Dahaoğlu, "27.kez açılan  MITT Fuarı'nda tekrar burada gerek şehrimizi gerek ülkemizi tanıtmak amacı ile Moskova'dayız. Türkiye olarak 300 metrekare bir adaya sahibiz. Toplam 8'in üzerinde bir katılımcı var. Biz Alanya olarak geçen sene yine İLTUR ve MITT için buraya gelmiştik. İLTUR'a katılım o kadar azdı ki ve pandemi süreci devreye girmişti. Bundan dolayı MITT hemen akabinde iptal oldu. Buraya gelirken kafamızda soru işaretleri vardı, tedirgindik. Çünkü normalde 1 yıl boyunca 30'un üzerinde fuara katılan bir şehir olarak da bir yıldan beri fuarlara katılmıyorduk. En son geçen hafta online ITB Fuarı'na katılmıştık. Fakat orada yüz yüze, temaslı,her ne kadar  insanlarla  göz göze gelmeden tanıtım ne kadar az yapılabiliyorsa biz de en iyisini yapmaya çalıştık. Bu anlamda ilk defa açılacağını duyduk. Bakanlığımızdan geçen hafta bir haber aldık ve buraya da severek, koşarak geldik. Fakat gerçekten geldik ve çok çok mutlu olduk. Zira İLTUR'da görmüştük, hiçbir şey yoktu. Fakat bu fuarda dün ilk gündü. Bakan yardımcımız, büyükelçimiz geldi. Açılışını gerçekleştirdiler. Alanya'dan belediye başkanımız geldi ve dün ilk günü olmasına rağmen gerçekten mükemmel bir kalabalık vardı. Bugün ikinci gün, sabahtan beri yine aynı şekilde'' dedi.
'ÖZLEM DUYUYORLAR'
Fuara katılanların Alanya'ya duyduğu özlemi dile getirdiklerini ifade eden Dahaoğlu, "Sabahtan beri yine aynı şekilde insanlar akın akın buraya geliyorlar. Acentalar, operatörler buraya geliyorlar ve gerek Türkiye'yi gerek şehrimizi özlediklerini dile getirdiler. İnşallah 2021 yılı Rusların yılı olacak. Zaten burada gezdiğimiz zaman görüyoruz ki insanlar artık maskesiz geziyorlar. Sanırım korona buradan teyit geçmiş ve aşılama çok güzel ilerliyor. Her gün hasta sayıları daha da düşüyor. Bunlar tabii ki Rus misafirlerden duymuş olduğumuz haberler. Bunlar bizi ayriyeten motive ediyor. Geçen hafta bazı operatörler uçaklarını açtılar.Gitgide daha da dolu dolu uçaklar Antalya'ya giriş yapıyor. Nisan ayı itibarıyla uçmayan operatör kalmayacak ve Mayıs ayı itibarıyla de inanıyoruz ki ülkemizdeki otellerde olacak ve Rus turistler yine severek ülkemize gelecekler" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 22:49
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107