banner84

2022'yi bekleyen tehlike

AKTOB Başkanı Yağcı, 2022'nin turizmde en büyük sorununun personel olacağını söyledi

2022'yi bekleyen tehlike

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin (POYD) Nirvana Cosmopolitan’da gerçekleştirdiği toplantının konuşmacı konuğu ise AKTOB Başkanı Erkan Yağcı oldu. POYD Başkanı Ülkay Atmaca, 2022 yılının ise umut verdiğini dile getirerek “Ne kadar ümit verse de 2022 yılında en büyük sorunumuz personel olacak gibi görünüyor” diye konuştu.
'HER TÜRLÜ ÖNERİYE AÇIĞIZ'
AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı da konuşmasında 2021 yılında tüm zorluklara rağmen Antalya’nın 9 milyon turist sayısını aşacağını bu rakamın 2022 yılına umutlu ve iyimser bakmalarını sağladığını ifade etti. Personel sıkıntısıyla ilgili sorunun 2022'de otelleri etkileyeceğini belirten Yağcı, " Bu sorunu aşmak için neler yapabiliriz düşünüyoruz. Her türlü öneriye de açığız. Bu sorunun farkındayız ve bu sorunu aşmak için çaba harcıyoruz." diye konuştu.
'DİKKAT ETMELİYİZ'
2022 yılında turizm sektörünün kendi sorunlarına döneceğini ifade eden Yağcı, "Bu çerçevede 2022 yılına ciddi bir şekilde hazırlanmalıyız. Özellikle personel sorunumuza dikkat etmeliyiz. Türkiye turizminin önü açık. 2022’den çok daha ümit

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107