banner84

5. Housekeeping Olimpiyatları sona erdi

Hoted Alanya Uluslararası 5. Housekeeping Olimpiyatları muhteşem bir finalle sona erdi

5. Housekeeping Olimpiyatları sona erdi
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED - ALANYA), 18 - 21 Ocak 2017 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açan ve Türkiye`nin en çok ziyaret edilen fuarı olma özelliğine sahip olan Uluslararası Antalya ANFAŞ 28 Hotel Equipment 2017 Fuarına, TOLKAR Çamaşırhane ekipmanlarının ana sponsorluğunda Hoted Alanya Uluslararası 5.Housekeepıng olimpiyatlarıyla bir kez daha resmen damga vurdu.  Türkiye'nin en çok ziyaret edilen fuarında 5. Housekeeping Olimpiyatları eğlenceli, bir o kadar da renkli görüntülere sahne oldu. Turizm Okulları ve Oteller olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen olimpiyatlarda, yarışmacılar; hızlı ve standartlara uygun yatak yapımı, towel origami (havluyla figürler oluşturma), elektrikli süpürge ile hızlı süpürme, hızlı mopla süpürme, basket atma, mumya adam gibi çeşitli kategoride yarışarak hünerlerini sergilediler. Titizlikle hazırlanan olimpiyatların Jüri üyeliklerini ise İsmet Ergüleç, Hızır Bozdoğan, süleyman Çınaroğlu, Cüneyt Kuru, Halil Öncü, Hüseyin Çağlar İnce, Nurhan Özcan, Hakan Halit Yeni, Hüseyin Varol, Emir Hepoğlu, Ali Baki Kazancı ve Gülsüm Ayar Yılmaz gibi turizmin duayenleri, tanınmış renkli simaları üstlendi.

HOTED Alanya’nın kurucusu, Onursal Başkanı ve Baş Danışmanı Hakan Halit Yeni, farkındalık yaratmak ve mesleğin renkli yüzünü sergilemek adına olimpiyatların Housekeeping mesleği ve Türk turizmi adına çok önemli olduğunu söyledi. Yeni; “Housekeeping departmanı konaklama sektörünün, yüzü aynasıdır. Sağlıklı yaşamın korunması ve geri dönüşüm turizminin yegane teminatıdır. Turizmde sürdürülebilirlik adına, Housekeeping in her yönüyle geliştirilmesi, çıtasının yükseltilmesi sadece bu mesleğin mensupları için değil, işletmecilerimiz, yatırımcılarımız ve tüm turizm camiamız için de çok büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda çalışmalarımıza desteğini esirgemeyen herkese canı gönülden bir kez daha teşekkür eder, saygı ve şükranlarımızı sunarız. Dostlarımızın da destek ve katkılarıyla yapılan bu ve benzeri çalışmalar sayesinde Housekeeping departmanı her yıl daha da önem kazmaya devam ediyor. Özellikle gençlerimize Housekeeping departmanını sevdirmek ve mesleğe tercih edilirliği arttırmak adına, çalışmalarımıza en üst seviyeden devam edeceğiz” dedi. Yeni, “turizm okullarının yarışmalara göstermiş oldukları ilgi, alaka ve katılım memnuniyet verici bir buyuta ulaşmıştır” ifadelerini kullandı.

DERNEK BAŞKANI SAYLAR, MEMNUNUZ

Dernek başkanı Tarık Saylar ise, “Bu yıl olimpiyatlara olağanın çok üstünde bir talep var. Yoğun bir katılımla karşılaştık, olimpiyatlar başta olmak üzere Housekeeping mesleğine gösterilen ilgi ve alakadan son derece memnunuz. Bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada çalışmalarımıza ara vermeden, tüm hızıyla devam edeceğiz. Ayrıca olimpiyatlar başta olmak üzere, Hoted ’in çalışmalarına, etkinliklerine destek veren, katkı sağlayan herkese tüm camiamız adına teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Bu yıl Pakistan’nında katıldığı olimpiyatlarda derece alan okullar ve oteller ise şu şekilde;

Turizm Okulları Kategorisi

1’ci Yalova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. Pamukkale Sema Abdurrahman Karamanoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, 3. Manavgat Şule Muzaffer Teknik Anadolu Lisesi olurken Oteller Kategorisinde ise 1’ Ci Asya Beach Resort Otel, 2. Pakistan heyeti, 3. Laguına Beach Resort Otel kazandılar.

Dereceye giren yarışmacılar, kupa ve madalyalarla ödüllendirildi. Turizm Okulları kategorisinde 1'nci olan Yalova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, Jüri heyetinde görev alan Serius Delüx Otel Genel Müdürü İsmet Ergüleç tarafından iki gün tatil hediye edildi. Oteller kategorisinin 1'ncisi Asya Beach Resort Otel yarışmacıları ise, jüri üyesi ALTİD başkan yardımcısı Hızır Bozdoğan tarafından yine iki gün tatille ödüllendirildi. Pakistan'dan katılan heyete ise jüri özel ödülü olarak Afyon Grand Özgül Termal Otel Genel Müdürü Süleyman Çınaroğlu tarafından iki günlük tatil hediye edildi. Ayrıca yarışmalara katılan tüm yarışmacılara jüri üyeleri tarafından katılım sertifikası ve olimpiyat tşörtü hediye edildi. Dört günlük fuarda, iki gün süren organizasyona destek veren, katkı sağlayan firmalara plaket takdim edildi. Toplu hatıra fotoğrafı çekilerek yarışmalar muhteşem bir finalle sone erdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107