banner84

ABD'den Türkiye'ye uzun süreli uçuş yasağı

Amerikan Federal Havacılık Kurumu, Amerikalı hava yolu şirketlerinin 1 Eylül'e kadar Türkiye'ye uçmasını yasakladı

ABD'den Türkiye'ye uzun süreli uçuş yasağı
ABD ile Türkiye arasında ipler geriliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, darbe teşebbüsü sırasında ABD'yi işaret etmiş ve darbecilerin arkasında hu ülkenin bulunduğunu açıklamıştı. ABD tarafı ise iddiayı yalanlamış ve bu tip ithamların iki ülke arasındaki ilişkilere zarar vereceğini söylemişti.

1 EYLÜL'E KADAR ABD'Lİ ŞİRKETLERE UÇUŞ YASAĞI

Yapılan yeni açıklamada, ABD'den Türkiye'nin tüm havalimanlarına dönük seferlerin 1 Eylül'e kadar tamamen durdurulduğu açıklandı. Federal Havacılık Kurulu (FAA) tarafından alınan karar, Amerika'da FAA lisanslı tüm hava yolu şirketlerini ve pilotları kapsıyor.

15 AĞUSTOS'TA GÖZDEN GEÇİRİLECEK

FAA tarafından yapılan açıklamada, 1 Eylül'e kadar alınan uçuş yasağının 15 Ağustos'ta yeniden gözden geçirileceği ifade edildi. Bunun anlamı, en az 15 Ağustos'a kadar hiçbir ABD'li hava yolu şirketi Türkiye'ye uçamayacak. 

VİZE BAŞVURULARI ASKIYA ALINDI

ABD konsolosluğu, 18 Temmuz yapılan vize başvurularını da askıya aldı. Açıklamada, 18 Temmuz için yapılan tüm vize başvurularının askıya alındığı ve başvuru yapanların randevularının yeniden ayarlanacağı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107