banner84

Alanya'da acenteciler Korkmaz dedi

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Alanya BTK Başkanlığı seçimini mevcut başkan Bilal Korkmaz 80 oy alarak kazandı. 235 üyesi olan TURSAB Alanya BTK seçiminde 187 üye oy kullandı.

Alanya'da acenteciler Korkmaz dedi

-Özgür YILMAZ
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu'nda yapılan TÜRSAB Alanya BTK Seçimlerini yoğun katılımla gerçekleştirildi. Seçimde başkan adayı Bilal Korkmaz kırmızı, Kerim Sarıkaya beyaz ve Kerim Yılmaz mavi liste ile seçmenin karşısına çıktı. Kongreyi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP= İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan da ziyaret etti.  Salonda üyelere kırmızı gül dağıtan Bilal Korkaz’ın bu stratejisi sayesinde salonda kırmızı hakimiyeti dikkatlerden kaçmadı. Adaylar kürsüye çıkarak vaatlerini sıraladı ve hedeflerini bir kez daha üyelere anlattı.
'YAPTIĞIMIZ HİZMETLER TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK'
Kerim Yılmaz, "Biz burada hizmet için varız. Yaşımız genç olduğu için, belki yapamaz, edemez gibi fikirler oluşabilir sizin için. Ama biz bugüne kadar hiçbir konuştuğumuz kelimeyi yeri düşünmedik. Bizim binamızı da arabamızı da alacak gücümüz var hamdolsun. Hiçbir şeye de ihtiyacımız yok. Bizde bahane yok. Gece gündüz sizler için çalışacağız. 20 yıllık yapılmayan şeyleri 20 ayda yapacağız bunları söz veriyorum. Eğer dediklerimi yapmazsam görevden alırsınız. Hiçbir şeyi denetimi dahi gizli yapmayacağız. Her şey şeffaf olacak. Biz abi amca politikasını bitiriyoruz. Bundan sonra yönetime geldiğimiz zaman müşteriyi bana ver, sana kimse dokunamaz politikasını bitiriyoruz. Herkese eşit mesafe de davranacağız. Sadece Alanya ile sınırlı kalmayacağız. Türkiye genelinde uğramadığımız bölgeler var, biz onların yaptığı çalışmaları burada Alanya'da yapacağız. Yaptığımız hizmetlerimiz tüm Türkiye'ye örnek olacak" dedi.
'KAZANANIN DA KAZANMAYANIN DA YANINDAYIZ'
Kerim Sarıkaya, "Bizim derdimiz camiamızda ve birlik ve beraberliğimizi koruma. Kimseye politika yapmayacağım. İnşallah hepimiz için hayırlı olur. kim kazanırsa hepsine saygı duyacağız. Biz kazanırsak da zaten herkesi kucaklayacağız" dedi.
'GAYRET GÖSTERECEĞİZ'
Bilal Korkmaz, "Bizler bu birliği güçlendirelim.  Bu seçimden güçlü çıkalım ki, gene bize gıpta ile baksınlar. Alanya'nın yeni bir binaya kavuşması için zaten yönetim kurulumuzdan söz aldık. Hatta birkaç yere baktık ve alternatifleri araştırıyoruz. En kısa zamanda bunu da gerçekleştireceğiz ve acentalarımızın daha fazla para kazanması için, daha elit bir şekilde yükselmesi için her türlü eğitim ve desteği sağlanması için gayret edeceğiz. O nedenle hepinizden desteklerinizi bekliyorum. Hep birlikte Alanya için Türkiye için ne kazanacaksak ne başaracaksak gayretlerimizi göstereceğiz" diye konuştu. 
KORKMAZ 80 OY ALDI
Konuşmaların ardından yapılan oylamada mevcut başkan Bilal Korkmaz kırmızı liste ile girdiği seçimden 80 oy aldı, en yakın rakibi Kerim Sarıkaya 74 oy alırken Kerim Yılmaz ise 29 oy alabildi. 4 oy ise geçersiz sayıldı. 
BAŞKAN SEÇİLEN KORKMAZ'IN LİSTESİ
ASİL ÜYELER

Hilmi Uysal
Hüseyin Yaman
Kemal Bozkurt
Mehmet Yücesan
Halil Toksöz
Mesut Adaçay
YEDEK ÜYELER
Mustafa Malçı
Ahmet Yücel
Erhan Demirtaş
Bilal Yıldırım
Emin Ersavaş
Mevlüt Karaduman
Durmuş Ali Gültekin

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107