banner84

Alanya'da 'Güvenli Turizm Sertifikası' yükselişte

Alanya'da 'Güvenli Turizm Sertifikası' alanların sayısı da arttı. Sertifikasyon programına Alanya'dan 186 otel başvuruda bulunurken, 166'si belgesini aldı.

Alanya'da 'Güvenli Turizm Sertifikası' yükselişte

Koronavirüs salgını ile birlikte durma noktasına gelen turizm sezonu, kaynak pazarların kapıları açmasıyla yeniden hareketlenmeye başladı. Alanya'nın en güçlü kaynak pazarı olan Rusya'dan turistler akın akın gelirken, otellerde güvenirliğini kanıtlamak adına Güvenli Turizm Sertifikası'na başvurularını sürdürüyor. 50 oda ve üzeri kapasitedeki tüm konaklama tesislerine Güvenli Turizm Sertifikası'nın zorunlu hale getirilmesiyle artan 'Güvenli Turizm Sertifikası' alan sayısı, şimdilerde ise hareketliliğin başlamasıyla yükselişe geçti.
20 OTEL BELGEYİ BEKLİYOR
Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı’na Alanya'da toplamda 186 tesis başvuruda bulunurken, 166'sı sertifikasını alabildi. Bakanlık ve belgeli konaklama tesislerinin 20'si ise belgelendirme sürecini bekliyor. 
11 RESTORAN VE KAFE SERTİFİKA ALDI
Öte yandan Alanya'da belediye belgeli restoran, kafe ve diğer gruba giren işletmelerden de Alanya'da 12 başvuru yapıldı. 11'i sertifikasını alırken, 1'i de belgelendirme sürecine alındı. -Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107